Partner serwisu

Sopot. Budowa wiaduktu na al. Niepodległości bliska finalizacji

Redakcja/inf. pras. 16.03.2020

Sopot. Budowa wiaduktu na al. Niepodległości bliska finalizacji
fot. trojmiasto.pl
W piątek, 20 marca 2020 r. rozpocznie się trzeci, ostatni etap remontu wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu alei Niepodległości w Sopocie.
Jak poinformował Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie, w ramach inwestycji wykonany zostanie remont spodu wiaduktu nad torami kolejowymi PKP PLK i SKM oraz nad jezdnią łącznicy w ciągu ul. Wejherowskiej. Wyremontowane zostaną belki i poprzecznice pomostu wiaduktu, filary podtrzymujące pomost wiaduktu i przyczółek wiaduktu od strony Gdańska. Remont będzie polegał na usunięciu skorodowanego i odspojonego betonu, pogrubieniu warstwy otuliny zbrojenia oraz zabezpieczenie przed korozją. Wyremontowane zostaną także skarpy i stożki przy przyczółkach, oświetlenie oraz odwodnienie spodu wiaduktu, poprzez wykonanie kolektora zbierającego wodę z sączków z odprowadzeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej.

Wykonawcą robót jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. z Gdyni, która otrzyma wynagrodzenie w wysokości niespełna 2,5 mln zł brutto. Zakończenie robót planowane jest do 29 maja 2020 r. Na zrealizowane prace wykonawca udzielił gwarancji na okres 84 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego.

W kwietniu planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, polegającej na zamknięciu odcinka ulicy Wejherowskiej, tj. łącznicy pomiędzy al. Niepodległości a rondem na skrzyżowaniu ul. Wejherowskiej z ul. Kraszewskiego. Wyznaczone zostaną objazdy, którymi możliwy będzie dojazd do Kamiennego Potoku. Planowane są także czasowe zamknięcia torów PKP PLK i SKM oraz związane z tym zmiany w rozkładach jazdy pociągów.

W ramach inwestycji wykonany zostanie remont spodu wiaduktu nad torami kolejowymi PKP PLK i SKM oraz nad jezdnią łącznicy w ciągu ul. Wejherowskiej. Wyremontowane zostaną belki i poprzecznice pomostu wiaduktu, filary podtrzymujące pomost wiaduktu i przyczółek wiaduktu od strony Gdańska. Remont będzie polegał na usunięciu skorodowanego i odspojonego betonu, pogrubieniu warstwy otuliny zbrojenia oraz zabezpieczenie przed korozją. Wyremontowane zostaną także skarpy i stożki przy przyczółkach, oświetlenie oraz odwodnienie spodu wiaduktu, poprzez wykonanie kolektora zbierającego wodę z sączków z odprowadzeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej.

Wykonawcą robót jest Firma Budowlano-Drogowa MTM z Gdyni, która otrzyma wynagrodzenie w wysokości niespełna 2,5 mln zł brutto. Zakończenie robót planowane jest do 29 maja 2020 r. Na zrealizowane prace wykonawca udzielił gwarancji na okres 84 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony