Partnerzy serwisu:

Sosnowiec: Banimex najkorzystniejszy w przetargu na rozbudowę skrzyżowania DK-94 i Długosza

Leonard Dolecki 09.01.2019

Sosnowiec: Banimex najkorzystniejszy w przetargu na rozbudowę skrzyżowania DK-94 i Długosza
fot. sosnowiec.pl
Urząd Miasta Sosnowca wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na realizację pierwszego etapu rozbudowy i przebudowy drogi krajowej nr 94 w mieście. Zadanie ma zostać powierzone firmie Banimex. Koszt to niemal 100 mln zł.
Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane do końca września 2020 roku. W jego ramach rozbudowane zostanie istniejące skrzyżowanie jednopoziomowe DK-94 i ul. Długosza na skrzyżowanie dwupoziomowe z rondem w ciągu ul. Długosza, przebudowany zostanie odcinek DK-94 o długości ok. 1,3 km (od łącznicy węzła „Zuzanna” do stacji paliw „Shell”) oraz ulica Jana Długosza, a także wybudowane zostaną łącznice umożliwiające zjazd z DK-94.

Roboty obejmują między innymi wykonanie prac: przygotowawczych, rozbiórkowych istniejących nawierzchni i elementów infrastruktury drogowej, ziemnych, związanych z budową i przebudową sieci uzbrojenia w tym kanalizacji deszczowej i kanalizacji sanitarnej, a także drogowych w tym wykonanie podbudowy nawierzchni drogowych na jezdni, chodnikach, ścieżkach rowerowych i zjazdach.

View Larger Map

Przedsięwzięcie, oraz całą modernizacja DK-94 w Sosnowcu, poprawi skomunikowanie w całej Aglomeracji Katowickiej. Niemniej jednak, podczas prowadzenia prac należy spodziewać się utrudnień.

Do zamawiającego trafiło 6 ofert. Pochodziły one od firm: Budimex (114,346 mln zł), Strabag (149,396 mln zł), IMB-Podbeskidzie (143 mln zł), Drogopol-ZW (133,741 mln zł) oraz Banimex (99,873 mln zł), a także konsorcjów Berger Bau Polska i Berger Bau SE (99,885 mln zł).

Z otrzymanych propozycji inwestor przychylił się do najtańszej z nich. Oferty były oceniane zgodnie z kryteriami: cena (60%), długość okresu gwarancji (20%) oraz doświadczenie kierownika budowy (20%).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony