Partnerzy serwisu:

Sosnowiec. Rondo zamiast skrzyżowania na Ostrogórskiej

Przemysław Farsewicz 25.06.2019

Sosnowiec. Rondo zamiast skrzyżowania na Ostrogórskiej
Fot. Google Maps
Sosnowiec rusza z pierwszym etapem przebudowy ul. Ostrogórskiej i Jagiellońskiej. Na razie miasto ogłosiło postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy. Zamiast regularnego skrzyżowania, powstanie rondo, a wraz z nim także droga rowerowa, przystanki autobusowe i zatoczka dla policyjnego radiowozu.
Sosnowiec rozpisał przetarg na pierwszy z trzech etapów przebudowy ulicy Ostrogórskiej. Zmodernizowane zostanie skrzyżowanie, które po pracach zamieni się w rondo. Przebudowa obejmie łącznie blisko 400 metrowy odcinek ulicy Ostrogórskiej – kilkadziesiąt metrów przed rondem i cały odcinek do przejazdu kolejowego. Inwestycja ma poprawić przepustowość drogi w kierunku Mysłowic, uspokoić ruch na odcinkach, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, a także zwiększyć komfort komunikacji.

W ramach przebudowy powstanie nowa droga rowerowa, która połączy Bulwar Czarnej Przemszy z ulicą Jagiellońską i Bulwarem Brynicy. Poprawi się również bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ponieważ przejścia i przejazdy dla rowerów będą dodatkowo oświetlone i wyposażone w tzw. azyle, które uspokoją ruch samochodowy.

W pobliżu ronda wykonawca będzie miał za zadanie uporządkować przestrzeń parkingową i zbudować zatoki do parkowania prostopadłego i równoległego. Planowane są także zatoki autobusowe po lewej i prawej stronie jezdni wyposażone w wiaty. Na wniosek policji w ramach inwestycji wybudowana zostanie także specjalna zatoczka do kontroli drogowych.

Przebudowana zostaną także sieci kanalizacji deszczowej, elektrycznej, teletechnicznej, wodociągowej, gazowej oraz oświetlenia ulicznego.

Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca listopada 2019 roku. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji i szacuje, że otrzyma 2,4 mln złotych. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 5 mln zł. W kolejnych latach planowane są dwa dalsze etapy przebudowy ulicy Ostrogórskiej. W ramach drugiego etapu inwestycji przebudowywany ma być odcinek do granicy z Mysłowicami, w trzecim zaś do ronda Zagłębia Dąbrowskiego.

Postępowanie trwa do 4 lipca. Oferty będą oceniane pod kątem ceny (60%), doświadczenia kierownika budowy (20%) oraz długości gwarancji (20%).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony