Partner serwisu

Specjalistyczne betony CEMEX na budowie Browarów Warszawskich

inf. pras. 30.08.2022

Specjalistyczne betony CEMEX na budowie Browarów Warszawskich
fot. Cemex
Browary Warszawskie to inwestycja, która zdobywa kolejne nagrody i nominacje w konkursach architektonicznych w kraju i za granicą. Do budowy nawierzchni kompleksu wykorzystane zostały m.in. specjalistyczne produkty betonowe CEMEX Polska.
Browary Warszawskie to flagowa inwestycja dewelopera ECHO Investment, współpracującego z pracownią projektową JEMS Architekci. Prace budowlane rozpoczęły się w 2017 roku, a oficjalne otwarcie kompleksu nastąpiło cztery lata później. Łącznie na terenie Browarów powstało prawie 16 tys. m2 przestrzeni publicznej.

Zespół budynków, który zajmuje teren między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, stanowi przykład udanej rewitalizacji terenów poprzemysłowych. Swoją cegiełkę dołożyła firma CEMEX Polska, dostarczając specjalistyczne produkty betonowe.

Biały beton DECO STONE utworzył unikalną nawierzchnię nowopowstałej ulicy Haberbuscha i Schielego. Pojawił się także w przestrzeniach pomiędzy budynkami kompleksu, tworząc układ chodników i alejek.
– Wyjątkowe inwestycje wymagają wyjątkowych materiałów. Specjalistyczne betony, których receptura została opracowana przez naszych technologów, to gwarancja niezawodności, a także niezwykłych wrażeń estetycznych – mówi Marek Dmochowski, Product Manager w CEMEX Polska.

O właściwe wykonanie poszczególnych powierzchni z wykorzystaniem wspomnianych mieszanek betonowych zadbali specjaliści z CEMEX Polska oraz CEMEX Infrastruktura.

– Wykonanie nawierzchni betonowych z dużą precyzją oraz w sposób zapewniający utrzymanie jednorodnej kolorystyki możliwy był dzięki koordynacji i nadzorowaniu wszystkich etapów tzn. produkcji, dostawy, wykonania oraz pielęgnacji mieszanki. Szczególnym wyzwaniem było skoordynowanie etapów wykonania prac nawierzchniowych w taki sposób, aby beton mógł swobodnie dojrzewać, ale jednocześnie ruch na zapleczu budowy był ciągły i nie zakłócał postępu innych zadań. Cieszymy się, że nowa, wspaniała przestrzeń miejska Browarów Warszawskich, powstała także przy naszym udziale – mówi Mariusz Ruducha, Kierownik Handlowy w CEMEX Polska.

O jakości inwestycji zrealizowanej na warszawskiej Woli świadczą kolejne nagrody i nominacje. Za zagospodarowanie terenów po Browarach Warszawskich pracownia JEMS Architekci zdobyła Grand Prix tegorocznej Nagrody Architektonicznej POLITYKI. Kompleks był także nominowany do międzynarodowej nagrody MIPIM, określanej mianem „Oscara” branży nieruchomości, a to tylko niektóre z wyróżnień, jakie przypadły w udziale flagowej inwestycji Echo Investment.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony