Partnerzy serwisu:

Specjalne znaki powinny ostrzegać przed maszynami rolniczymi?

Redakcja 09.07.2017

Specjalne znaki powinny ostrzegać przed maszynami rolniczymi?
fot. Pixabay
Poseł Andrzej Kobylarz chce wprowadzenia dodatkowego oznakowania, które będzie ostrzegało kierowców przed możliwością napotkania na drodze wolnobieżnej maszyny służącej wykonywaniu prac rolnych lub leśnych.
Skierował w tej sprawie interpelację poselską do ministra Infrastruktury i budownictwa. Nowy znak ma zwiększyć bezpieczeństwo kierujących w czasie natężonych prac polowych. Ma to pomóc rolnikom i leśnikom, zadbać o bezpieczeństwo na drogach, w obrębie których poruszają się maszyny wolnobieżne.

Jak informuje biuro posła Kobylarza, sama pomysł ustanowienia dodatkowego oznakowania jest inicjatywą rolników z regionu elbląskiego.

– Często rolnicy zmuszeni są do przemieszczania sprzętu rolniczego pomiędzy swoimi polami, przecinając drogi publiczne. Dzieje się to często w miejscach słabo oznakowanych i o ograniczonej widoczności, ze względu na np. kręte lokalne drogi – wyjaśnia autor interpelacji poselskiej.

Poseł wnioskuje do ministra infrastruktury i budownictwa o zmianę w rozporządzeniu z 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych oraz rozporządzenia ministra infrastruktury z 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Proponuje jednocześnie wzór tabliczki, za pomocą której można by było ostrzegać kierowców o potencjalnie niebezpiecznym miejscu na drodze, ze względu na prowadzone prace polowe.
 
źródło: Biuro poselskie posła Andrzeja Kobylarza

Jak wyjaśnia Andrzej Kobylarz, propozycja będzie również ułatwieniem dla leśników, którzy korzystają z ciągników i pojazdów wolnobieżnych prowadząc prace leśne. Podkreśla, że sprawa zwiększenia bezpieczeństwa jest tym bardziej istotna, że dotyczy dróg lokalnych, które często są w bardzo złym stanie technicznym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony