Partnerzy serwisu:

Spedcont partnerem Rail Cargo Group w obsłudze połączeń do Turcji

inf. pras. 27.02.2019

Spedcont  partnerem  Rail Cargo Group w obsłudze połączeń do Turcji
fot. mat. pras.
Operator Rail Cargo Group (RCG) wybrał Spedcont do obsługi przeładunkowej nowego połączenia na trasie Polska-Turcja. Faza testów zakończyła się pomyślnie i obecnie połączenia realizowane są regularnie w obu kierunkach. Poza usługami terminalowymi Spedcont realizuje odwóz samochodowy kontenerów do magazynów, tzw. ostatnią milę.
Spedcont, spółka wchodząca w skład Grupy PEKAES, odpowiada za procesy związane z przeładunkiem i transportem towarów pomiędzy magazynami należącymi do klientów Rail Cargo Group, a łódzkim terminalem.

– W terminalu Spedcont Łódź Klient oczekuje przede wszystkim sprawnej i szybkiej obsługi przeładunkowej, dzięki której skraca się czas przewozu towarów do Turcji. Operacja polega na przeładunku kontenerów, które następnie mogą wyruszyć w kierunku Halkali (Stambuł) – tureckiego węzła intermodalnego, który zyskuje na znaczeniu w wymianie handlowej. Z dużym optymizmem patrzymy na rozwój częstotliwości tego połączenia – stwierdza Marcin Dobruchowski, prezes zarządu Spedcont.

Austriacki operator obecnie raz w tygodniu realizuje połączenie importowe i eksportowe na trasie Polska – Turcja. Szlak transportowy nowego połączenia kolejowego wiedzie przez Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

– Terminal Spedcont Łódź ma doskonałą lokalizację i duże możliwości operacyjne. Ponadto firma zatrudnia pracowników z wieloletnim doświadczeniem, którzy zapewniają fachową obsługę projektów. To atuty, które doceniają kontrahenci zarówno z Europy, jak i Azji. Cieszę się, że Rail Cargo Group − jeden z czołowych europejskich operatorów intermodalnych, docenił kompetencje Spedcont i wybrał spółkę do obsługi nowego połączenia z Turcją – stwierdza Maciej Bachman, prezes zarządu Pekaes.

Terminal Spedcont Łódź rozwija się bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich czterech lat znacząco wzrósł wolumen obsługiwanych pociągów zarówno na relacjach krajowych, jak i na trasie Polska-Chiny. W 2018 roku odnotowaliśmy trzykrotny wzrost liczby pociągów w porównaniu do roku 2015.

Spedcont i Chemikals, spółki Grupy Pekaes, znalazły się w gronie laureatów najnowszej, 19. edycji rankingu „Gazele Biznesu” skupiającego najbardziej dynamicznie rozwijające się małe i średnie firmy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony