Partner serwisu

Spedcont chce być największym terminalem śródlądowym

ep. 08.08.2022

Spedcont chce być największym terminalem śródlądowym
fot. Spedcont
Należąca do Grupy Geodis spółka Spedcont zainwestuje w okolicach Łodzi. Planuje budowę stacji przeładunku kontenerów o powierzchni ok. 1 ha. W ten sposób chce się stać największym intermodalnym terminalem śródlądowym w Polsce i jednym z największych tego typu obiektów pod względem możliwości przeładunkowych.
Spedcont planuje kupno gruntów o powierzchni 5,5 ha należących do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na nowej nieruchomości zamierza wybudować stację przeładunku kontenerów o łącznej powierzchni około 1 ha wraz z niezbędnymi drogami i infrastrukturą oraz powiększyć powierzchnię terminalu intermodalnego o około 3,5 ha. Jak poinformowano, powierzchnia całkowita terminalu po zakończeniu planowanej inwestycji wyniesie ponad 18 ha.

Terminal Spedcont jest położony w Łodzi przy skrzyżowaniu korytarzy transportowych sieci TEN-T, Bałtyk – Adriatyk i Morze Północne – Bałtyk oraz na Nowym Jedwabnym Szlaku. Powierzchnia terminalu wynosi obecnie blisko 13 ha, a możliwości składowania ok. 7 500 TEU.

Po rozbudowie terminal Spedcont będzie największym intermodalnym terminalem śródlądowym w Polsce pod względem możliwości składowania i jednym z największych terminali pod względem zdolności przeładunkowych szacowanych na 12 pociągów dziennie – zapowiada spółka.

Wartość inwestycji szacowana jest na minimum 75 mln zł netto. Proces inwestycyjny ma ruszyć w III kwartale tego roku, a rozbudowę terminala i budowę stacji przeładunku kontenerów zaplanowano na 2023 rok.
Potok ładunków przechodzących przez łódzki terminal Spedcont z roku na rok rośnie. Tylko w 2021 roku spółka obsłużyła blisko tysiąc pociągów z ładunkami z i do portów bałtyckich.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Intermodal
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony