Partner serwisu

Spółka zależna Unibepu z umową na obiekty na trasie Via Baltica

Magdalena Romanowska 23.09.2020

Spółka zależna Unibepu z umową na obiekty na trasie Via Baltica
fot. GDDKiA
Budrex – spółka zależna firmy Unibep zawarła z konsorcjum firm Trakcja, Mostostal Warszawa i Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów umowę na wykonanie obiektów inżynieryjnych w ramach inwestycji budowy drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Budzisko na odcinku między węzłami Ełk Południe i Wysokie.
Zarząd firmy Unibep poinformowal, że w dniu 22 września 2020 r. jego spółka zależna, Budrex z siedzibą w Białymstoku, zawarła z konsorcjum w składzie: Trakcja, Mostostal Warszawa oraz Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów z siedzibą w Białymstoku umowę podwykonawczą na wykonanie obiektów inżynieryjnych w ramach inwestycji „Projekt i budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Budzisko (gr. państwa)”. Chodzi o zadanie nr 2, czyli odcinek węzeł Ełk Południe − węzeł Wysokie (wraz z wyplotem w ciągu DK-16).

Wartość kontraktu zawartego między konsorcjum a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad to prawie 18 mln zł brutto. Rozpoczęcie realizacji przedmiotu umowy nastąpi w III kwartale 2020 r., a zakończenie w II kwartale 2021 r.

Projektowana droga ekspresowa S61 będzie stanowić część międzynarodowej drogi E67 łączącej Europę Środkową ze Skandynawią. Celem tego zadania inwestycyjnego jest stworzenie korytarza komunikacyjnego Via Baltica obsługującego ruch międzynarodowy na kierunku Polska – Litwa – Łotwa – Finlandia.

Umowa na realizację odcinka Ełk Południe – Wysokie została podpisana 19 lipca 2018 r. Wykonawca w ciągu dwóch miesięcy ma wykonać 23-kilometrowy fragment trasy od węzła Ełk Południe do węzła Wysokie wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu DK-16.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony