Partnerzy serwisu:

Sprint Air przedłuży umowę z Radomiem?

Justyna Urbaniak 23.05.2017

Sprint Air przedłuży umowę z Radomiem?
fot. Port Lotniczy Radom
Umowa radomskiego lotniska ze Sprint Airem, który realizuje stąd połączenia do Lwowa, Pragi i Gdańska, zostanie przedłużona. Tak przynajmniej wskazuje system rezerwacyjny, w którym pojawiły się bilety do końca sezonu letniego.
Umowa z jedynym przewoźnikiem operującym obecnie z lotniska w Radomiu obowiązuje do 19 czerwca. Wszystko wskazuje jednak na to, że operator przedłuży umowę z lotniskiem, gdyż w systemie rezerwacyjnym pojawiły się właśnie trasy aż do 29 października.

Linia oferuje obecnie dwa połączenia tygodniowo do Gdańska (w piątki i niedziele) i Lwowa (w czwartki i niedziele) oraz jeden lot tygodniowo do Pragi (wylot w piątki, powrót w niedziele).

Największym powodzeniem wśród pasażerów lotniska cieszą się rejsy do Lwowa. Każdego miesiąca na trasie odnotowywany jest wzrost liczby pasażerów. 

W pierwszym kwartale bieżącego roku z radomskiego lotniska skorzystało ponad 3,1 tys. pasażerów. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku było ich tu zaledwie 380, choć warto w tym miejscu przypomnieć, że tak naprawdę prawdziwy ruch na radomskim lotnisku pojawił się dopiero w kwietniu ubiegłego roku, wraz z rozpoczęciem operacji przez linię lotniczą Sprint Air. 

W całym ubiegłym roku z portu skorzystało 9713 pasażerów. To więcej niż z lotniska w Zielonej Górze, przez które przewinęło się 9443 podróżnych. Radom znalazł się tym samym na drugim miejscu od końca, jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych osób wśród wszystkich portów lotniczych w kraju.

Ambitne plany lotniska mówią o tym, że w 2020 roku port będzie obsługiwał 470 tys. pasażerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony