Partner serwisu

Stalexport po I kwartale: Przychody spadły, zysk większy

ep. 08.05.2020

Stalexport po I kwartale: Przychody spadły, zysk większy
fot. Google Maps
Mimo spadku przychodów, w pierwszym kwartale tego roku Grupa Stalexport Autostrady odnotowała wyższy zysk niż przed rokiem. Na razie poznaliśmy jedynie wstępne skonsolidowane dane za okres od stycznia do końca marca tego roku.
Według przedstawionych danych w pierwszym kwartale tego roku Grupa Stalexport Autostrady odnotowała przychody na poziomie 73,2 mln zł. To mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku gdzie wynosiły one 79,3 mln zł.

Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 40,6 mln zł (przy 13,8 mln zł w roku 2019). Zysk netto odnotowany w pierwszym kwartale tego roku to prawie 32 mln zł przy niewiele powyżej 5 mln zł w podobnym okresie ubiegłego roku.

Grupa wykazała środki pieniężne netto z działalności operacyjnej na poziomie ok. 14 mln zł przy blisko 79 mln w roku ubiegłym. Środki pieniężne z działalności inwestycyjnej za ten rok to 82,2 mln zł przy niespełna 4 mln zł w roku ubiegłym.

Bilans środków pieniężnych z działalności finansowej w minionym kwartale to 125 tys. przy 24,5 mln zł przed rokiem.

W pierwszym kwartale tego roku natężenie ruchu na autostradzie A4 podległej spółce Stalexport Autostrada Małopolska było niższe niż przed rokiem o 10,2 proc. Ruch samochodów osobowych zmalał o 11,2 proc. a ciężarówek o 5,1 proc.

Tym samym spadły też przychody z poboru opłat – w sumie o 7,9 proc. w okresie od stycznia wyniosły one 72,1 mln zł, a przed rokiem 78,3 mln zł. Większy spadek przychodów dotyczył samochodów osobowych.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony