Partner serwisu

Stan BRD w roku 2014: Mniej ofiar i rannych

Edyta Wsół 25.06.2015

Stan BRD w roku 2014: Mniej ofiar i rannych
fot. asvensson, flickr.com, CCA
W 2014 roku odnotowano poprawę stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, która przejawiała się między innymi spadkiem liczby ofiar i rannych rok do roku. Polska poprawiła wskaźnik spadku liczby ofiar wypadków o 3% i awansowała o trzy pozycje w rankingu BRD tworzonym przez Komisję Europejską.
Coroczne składanie sprawozdania dotyczącego stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego i działań realizowanych w tym zakresie w 2014 roku stanowi obowiązek przewodniczącego Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i premiera, a nakłada go ustawa Prawo o ruchu drogowym.

W raporcie przedstawiono ogólny stan BRD w 2014 roku oraz najważniejsze charakterystyki zdarzeń drogowych, ocenę sytuacji w skali kraju oraz w poszczególnych regionach. Dokument zawiera też podjęte działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego zawarte w Narodowym Programie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz wykraczające poza niego.

Poziom zagrożenia na drogach w Europie jest mocno zróżnicowany, a Polska znajduje się w gronie państw, w których mieszkańcy są narażeni na najwyższe ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń lub śmierci w wyniku wypadku drogowego.

Więcej na ten temat na portalu MONITOR, a w nim: 
- zapoznasz się ze szczegółowymi danymi na temat ofiar wypadków i rannych;
- przeczytasz dokładne analizy, z rozróżnieniem na typy wypadków drogowych;
- dowiesz się więcej na temat poprawy bezpieczeństwa na drogach w roku 2014.

 

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony