Partner serwisu

Stecol Corporation z najkorzystniejszą ofertą na S19 na Lubelszczyźnie

simetra 21.04.2022

Stecol Corporation z najkorzystniejszą ofertą na S19 na Lubelszczyźnie
fot. Krzysztof Nalewajko / GDDKiA
GDDKiA poinformowała, że oferta firmy Stecol Corporation została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S19 na odcinku Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski.
Oferta Stecol Corporation opiewa na kwotę ok. 570,7 mln zł i stanowi ok. 88,4 proc. budżetu GDDKiA jaki miał zostać przeznaczony na realizację inwestycji. Poprawność przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zostanie jeszcze standardowo skontrolowana przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
S19 wydłuży się o kolejne 22 km

Odcinek Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski będzie liczył ok. 22,3 km. Na początkowym fragmencie, o długości ok. 3 km, nowa dwujezdniowa trasa przebiegać będzie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 19. Następnie poprowadzona zostanie nowym korytarzem i od zachodniej strony ominie Kąkolewnicę. W ramach inwestycji planowane są dwa węzły drogowe (Kąkolewnica, w okolicach miejscowości Grabowiec oraz Radzyń Podlaski Północ). Ponadto wybudowane zostaną cztery mosty, 11 wiaduktów, sześć przejść dla zwierząt dużych i średnich, dziewięć przepustów z funkcją przejść dla zwierząt małych oraz drogi dojazdowe i lokalne.

Inwestycja realizowana będzie w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych w systemie Projektuj i buduj. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektowanie i wybudowanie nowej drogi w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych.
Sześć odcinków północnej S19 w woj. Lubelskim

To kolejny odcinek Via Carpatia, jaki zostanie wybudowany w województwie lubelskim. W lutym rozpoczęła się realizacja S19 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego (ok. 13,7 km). W kwietniu GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i dobudowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej (ok. 7,8 km).
Aktualnie trwają przetargi na zaprojektowanie i wybudowanie ok. 18-kilometrowego odcinka S19 Radzyń Podlaski – Kock oraz ok. 16-kilometrowego fragmentu trasy między Kockiem a Lubartowem. Wyłoniliśmy już wykonawcę odcinka Lubartów – Lublin.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony