Partner serwisu

Stecol ma kontrakt na S6

ep. 18.11.2022

Stecol ma kontrakt na S6
fot. GDDKiA
Są już wszystkie umowy na budowę ekspresowej trasy od Szczecina do Gdańska. Ostatni kontrakt przypadł chińskiej firmie Stecol. Ten wykonawca wybuduje fragment S6 Sławno – Słupsk.
Zawarta właśnie umowa jest warta 701,6 mln zł. Za tę kwotę powstaną blisko 23 km dwujezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

W ciągu 10 miesięcy wykonawca ma przygotować projekty wykonawcze, natomiast na zrealizowanie robót budowlanych ma 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Inwestycja ma już ZRID.

GDDKiA zapowiada, że w ciągu 30 dni od podpisania umowy przekaże wykonawcy plac budowy, wówczas rozpoczną się prace saperskie, geodezyjne i wycinka drzew.

W ramach zadania oprócz trasy głównej powstaną cztery węzły drogowe: Sławno, Warszkowo, Września i Sycewice oraz infrastruktura towarzysząca. W planach jest m.in przebudowa dróg poprzecznych, budowa dróg dojazdowych, a także budowa awaryjnych wjazdów i przejazdów.

Droga powinna być gotowa w październiku 2025 roku.

To ostatnia umowa potrzebna by wybudować cała trasę S6 między Szczecinem i Gdańskiem. W realizacji jest obecnie 10 odcinków S6 w województwie pomorskim oraz dwóch w woj. zachodniopomorskim dwóch. Cała trasa będzie miała ok. 300 km.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony