Partnerzy serwisu:

Stecol nadal walczy o A2 Groszki – Gręzów

Elżbieta Pałys 28.09.2020

Stecol nadal walczy o A2 Groszki – Gręzów
Fot. Google Maps
Jeszcze poczekamy na wybór wykonawcy ostatniego z trzech odcinków A2 pomiędzy obwodnicą Mińska Mazowieckiego a Siedlcami. GDDKiA musi ponownie przeanalizować oferty z uwzględnieniem chińskiego wykonawcy – firmy Stecol Corporation, którego pierwotnie odrzuciła.
Krajowa Izba Odwoławcza wydała dziś orzeczenie w sprawie dotyczącej przetargu na projekt i budowę autostrady A2 na odcinku Groszki – Gręzów. To środkowy odcinek realizacyjny na trasie pomiędzy obwodnicą Mińska Mazowieckiego i Siedlcami.

Do KIO odwoływał się Stecol Corporation. Chińska firma w grudniu ub. r. złożyła najtańszą ofertę w tym przetargu. Była to jednocześnie jedna z dwóch propozycji, które zmieściły się w budżecie zamawiającego.

GDDKiA na etapie analizy ofert wykluczyła jednak tę ofertę. Wykonawca odwołał się od tej decyzji. Dziś KIO wydała orzeczenie w tej sprawie.

– Izba uwzględniła odwołanie i nakazała unieważnienie czynności polegającej na wykluczeniu odwołującego z postępowania i nakazała powtórzyć czynność badania i oceny ofert z uwzględnieniem oferty odwołującego – poinformowała nasz portal Katarzyna Prowadzisz, rzecznik prasowa Izby.

Dopiero po ponownej analizie, uwzględniającej poniedziałkowe stanowisko KIO, będziemy mogli poznać wykonawcę tego odcinka.

Przypomnijmy, autostrada A2 między Mińskiem Mazowieckim i Siedlcami będzie miała ok. 37,5 km. Została podzielona na 3 odcinki realizacyjne. Odcinek Kałuszyn – Groszki realizuje Intercor – umowa został podpisana w marcu. Wykonawcą odcinka Gręzów – Siedlce Zachód jest Polaqua, a umowę zawarto w kwietniu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony