Partnerzy serwisu:

Stena Line uruchamia rejsy towarowe między Luksemburgiem a Szwecją

Redakcja/inf. pras. 15.12.2020

Stena Line uruchamia rejsy towarowe między Luksemburgiem a Szwecją
fot. Stena Line
Firma promowa Stena Line wraz z dostawcą usług multimodalnych CFL oraz portami w Rostocku i Trelleborgu zaoferują id 11 stycznia 2021 roku nowe intermodalne połączenie kolejowe i promowe z Bettembourg w Luksemburgu do portu Rostock w Niemczech i dalej trasą promową do Trelleborg w Szwecji. Połączenie transportu morskiego i kolejowego to opłacalne i zrównoważone rozwiązanie transportowe, które oferuje dużą pojemność i elastyczność, a także zmniejszenie emisji CO2 o 1,75 tony na jednostkę w porównaniu z transportem drogowym.
Stena Line jest jedną z wiodących na świecie firm promowych, a dzięki 36 statkom obsługującym 18 tras promowych, odgrywa ważną rolę w europejskiej sieci logistycznej. Stena Line stale poszerzała swoje usługi i ofertę, wykraczając poza transport od nabrzeża do nabrzeża. Obecnie oferuje rozwiązania, które łączą transport drogowy, morski i kolejowy w jeden płynny proces wysyłki. Nowe rozwiązania intermodalne uzupełniają dotychczasową ofertę rozwiązań intermodalnych z portu w Kilonii do Bettemburga i Werony we Włoszech, a także z Werony do portu w Rostocku. Stena Line oferuje również kilka rozwiązań logistycznych łączących kraje bałtyckie z Europą Zachodnią i Środkową.

Stena Line wraz z dostawcą usług intermodalnych CFL oraz portami w Rostocku i Trelleborgu zaoferują od 11 stycznia 2021 roku nowe intermodalne połączenie kolejowe i promowe z Bettembourg w Luksemburgu do portu Rostock w Niemczech i dalej trasą promową do Trelleborg w Szwecji. Początkowo nowe rozwiązanie intermodalne oferuje trzy przejazdy w obie strony tygodniowo i będzie miało krótki czas realizacji oraz bezpieczną i wydajną obsługę jednostek niewymagających dźwigu i jednostek intermodalnych.

- Zauważyliśmy duże zapotrzebowanie wśród naszych klientów na regularne usługi intermodalne do i z południowej części Europy Zachodniej, w tym Francji i Hiszpanii, do i ze Skandynawii. Widzimy wielki potencjał w obu kierunkach w przewozie produktów przemysłowych, takich jak drewno, papier, stal czy świeża żywność w postaci owoców i warzyw oraz produktów konsumenckich z południa - podkreślił Fredrik Johansson, reprezentujący Stena Grupa.

Połączenie statków i kolei to opłacalne i zrównoważone rozwiązanie transportowe, które oferuje dużą pojemność i elastyczność. - Dzięki temu nowemu połączeniu intermodalnemu CFL rozszerzy swoją sieć z Luksemburga do krajów bałtyckich i oferuje zrównoważone rozwiązanie transportowe dla naczep z dźwigiem i bez dźwigu, a także kontenerów - dodał Marc Kennel, dyrektor generalny CFL intermodal.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Intermodal
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony