Partner serwisu

Strabag blisko kontraktu na drugą jezdnię obwodnicy Słupska

ep. 21.04.2021

Strabag blisko kontraktu na drugą jezdnię obwodnicy Słupska
fot. Artur Ryś/GDDKiA
Wybudowana w 2010 roku obwodnica Słupska ma być rozbudowana do dwóch jezdni. Właśnie wskazano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wybór wykonawcy tego zadania. Złożyła ją firma Strabag.
Mowa o obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S6. Na jej rozbudowę do pełnych dwóch jezdni GDDKiA otrzymała trzy oferty. Najkorzystniejsza okazała się ta złożona przez Strabag. Jej wartość to 128,440 mln zł. Była to najtańsza spośród złożonych ofert.

Pozostali oferenci – konsorcjum Mirbudu i Kobylarni oraz Budimex – mają jeszcze czas na złożenie odwołań. Jeśli tego nie zrobią, zostanie podpisana umowa.

W ramach zadania wykonawca będzie zobowiązany do zaprojektowania i wybudowania północnej jezdni obwodnicy Słupska. Długość trasy to 9,5 km. Węzły znajdujące się na trasie są już dostosowane do przekroju dwujezdniowego.

Wykonawca będzie też zobowiązany do poszerzenia jezdni południowej do wymaganej szerokości 10 metrów oraz do poprawy jej odwodnienia. Wykona także cztery obiekty mostowe, w tym drugi most przez Słupię o długości ok. 147 m.

Obecnie w budowie są trzy odcinki drogi ekspresowej S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią. Łącznie to 41 km.

Podpisane zostały także umowy na budowę dwóch odcinków Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej o długości 32 km.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony