Partnerzy serwisu:

Strabag ma dwa kontrakty na Śląsku

inf. pras/ Redakcja 12.08.2019

Strabag ma dwa kontrakty na Śląsku
Fot. Google Maps
W poniedziałek podpisana została umowa na budowę wschodniej obwodnicy Raciborza oraz przebudowę drogi wojewódzkiej nr 913. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach zlecił to zadanie firmie Strabag.
Chodzi o 4 i 5 etap realizacji Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna.Wyświetl większą mapę,/center>
Wschodnia obwodnica Raciborza jest ważna zarówno dla miasta, jak i powiatu raciborskiego. Poprawi także warunki ruchu na istniejącej sieci drogowej województwa śląskiego.

Obwodnica będzie kosztowała 296 mln zł i ma mieć 7,8 km długości. Powinna być gotowa za trzy lata.

Droga wojewódzka nr 913 to z kolei jedna z dróg dojazdowych do portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Jak podkreślono w komunikacie, realizacja projektu powinna wpłynąć na zwiększenie przepustowości sieci drogowej, a także poprawę dostępności i płynności ruchu na DW-913. Dzięki niej poprawi się skomunikowanie z głównymi szlakami drogowymi w regionie oraz poprawi infrastrukturę łączącą Metropolię Górnośląską z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Wartość kontraktu to 117,5 mln zł.

Początek przebudowywanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 913 zaczyna się na skrzyżowaniu z drogą krajową DK-78 w miejscowości Nowa Wieś-Celiny, a kończy na skrzyżowaniu z drogą krajową DK-86 w Będzinie.

– Kolejne kilometry dróg to poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i szansa na rozwój społeczno-gospodarczy całego regionu. Dzisiaj wchodzimy w fazę realizacji obu inwestycji i bardzo się cieszę, że za kilka lat będziemy mogli skorzystać z efektów podpisanych dzisiaj umów – mówiła, cytowana w komunikacie, Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

W uroczystości podpisania umowy uczestniczył premier Mateusz Morawiecki. Cytowany w komunikacie premier stwierdził, że połączenia drogowe w województwie śląskim są dobre na osi północ – południe, a dla zrównoważonego rozwoju regionu potrzebne są kolejne połączenia wschód – zachód, jak właśnie wschodnia obwodnica Raciborza.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony