Partnerzy serwisu:

Strabag ma kontrakt na drogę od okolic Kęt do Żywca

ep. 28.04.2021

Strabag ma kontrakt na drogę od okolic Kęt do Żywca
Fot. Google Maps
Ponad 17 km drogi wojewódzkiej nr 948 zostanie zmodernizowanych zostanie przez konsorcjum Strabag oraz IMB Podbeskidzie. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.
Kontrakt dotyczy kompleksowej przebudowy i modernizacji odcinka zaczynającego się od skrzyżowania z DK-52 w Kobiernicach do skrzyżowania z DW-946 w Żywcu. Ma wartość 225 mln zł.

Za tę kwotę przebudowane lub wybudowane zostaną wszystkie elementy infrastruktury drogowej, tj. jezdnia, skrzyżowania, chodniki, pobocza, oświetlenie, zatoki autobusowe, infrastruktura techniczna i odwodnienie.

Częściowo wpływ na zakres prac będzie miało położenie drogi. Trasa prowadzi przez górzysty teren, w pobliżu największych sztucznych zbiorników wodnych, zlokalizowanych na rzece Soła na Żywiecczyźnie jezior: Czarnieckiego, Międzybrodzkiego i Żywieckiego. Zbiorniki wchodzą w skład wodnej elektrowni szczytowo – pompowej Porąbka – Żar. Ze względu na położenie drogi, zakres prac obejmie m.in. zabezpieczenie 9 z 42 ujawnionych osuwisk w sąsiedztwie trasy.

Kontrakt przewiduje także przebudowę i remont dziewięciu obiektów mostowych oraz ujednolicenie szerokości jezdni i poboczy. Istniejąca konstrukcja nawierzchni zostanie całkowicie wymieniona. Nowa droga przystosowana będzie do nacisku osi do 11,5 tony.

Inwestycja zakłada także kompleksową przebudowę i korektę geometrii wszystkich istniejących skrzyżowań, modernizację i budowę chodników, budowę nowych zatok autobusowych oraz miejsc przeznaczonych do kontroli pojazdów. Wzdłuż drogi – jak informuje wykonawca - zastosowane zostaną elementy bezpieczeństwa i rozwiązania pozwalające na uspokojenie ruchu drogowego. Będzie nowe odwodnienie, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie. Zamontowane zostaną urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu.

Zadanie ma być zrealizowane do IV kwartału 2024 r.

Obecnie Strabag pracuje na Śląsku także przy drogach wojewódzkich nr 913 i 933.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony