Partnerzy serwisu:

Strabag ma kontrakt w Radomiu. Zbuduje część trasy N-S

Redakcja 27.08.2019

Strabag ma kontrakt w Radomiu. Zbuduje część trasy N-S
Fot. Google Maps
Pierwszy etap Trasy N-S w Radomiu jest w budowie od czerwca 2018 roku. Teraz przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji oraz firmy Strabag podpisali umowę na zaprojektowanie i budowę ponad 1,5-kilometrowego odcinka od ul. Żakowickiej do projektowanego przedłużenia ul. Czarnoleskiej.
Drugi etap trasy ma połączyć osiedle Południe z węzłem w ulicy Młodzianowskiej. W ramach tego zadania powstanie także ciąg pieszo-rowerowy, ciągi pieszo-jezdne, oświetlenie, kanalizacja deszczowa oraz skrzyżowania z ulicami: Żakowicką i Wjazdową. Nowa droga między ulicami Czarnoleską a Młodzianowską ma odciążyć ulice 1905 Roku i Wierzbicką. Dzięki realizacji tej inwestycji powstać ma połączenie komunikacyjne pomiędzy południową obwodnicą a śródmieściem, omijające zabudowę mieszkaniową osiedla Południe oraz dzielnicy Żakowice.

Inwestorem jest Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Wykonawcą drugiego odcinka trasy N-S została firma Strabag Droga będzie mieć około 1,5 km długości. Firma Strabag oszacowała koszt budowy na ponad 26,4 mln zł. Tymczasem miasto na realizację tej inwestycji przygotowało 28 mln zł. Nowy odcinek trasy N-S ma być gotowy do 30 września 2021 r. Firma udzieli 7 lat gwarancji.

Od czerwca ubiegłego roku w budowie jest fragment radomskiej trasy N-S objęty I etapem inwestycji. To odcinek od ronda Mikołajczyka do ulicy Szklanej. W ramach zadania powstaje m.in. węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego oraz bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Jak podaje Urząd Miasta, prace na tym odcinku dobiegają ku końcowi. – Od kilku tygodni trasa jest przejezdna między rondem Mikołajczyka a ulicą Żeromskiego, natomiast wkrótce będzie też możliwy wjazd i zjazd z wiaduktu w ulicy Słowackiego – zaznacza Konrad Frysztak, zastępca prezydenta.

Na dwóch etapach inwestycja się nie zakończy. Prezydent miasta, Radosław Witkowski, pokreślił, że miasto chce jak najszybciej skończyć całą trasę, tak, aby połączyć południową i północną część Radomia, a tym samym odciążyć ruch w centrum. – Przed nami kolejne wielkie wyzwanie, czyli realizacja trzeciego etapu, od wiaduktu w ciągu ulicy Żeromskiego do ulicy Żółkiewskiego. Od kilku dni jesteśmy w posiadaniu uzgodnień z PKP Polskie Linie Kolejowe, które były niezbędne do tego, aby móc rozpocząć przygotowania do ogłoszenia przetargu na trzeci odcinek drogi. Myślę, że jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na jego budowę i wspólnie będziemy się cieszyć całą trasą N-S do 2023 roku – zapowiada Witkowski.

Cała trasa (w sumie 3 etapy) ma mieć ok. 5 km długości.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony