Partnerzy serwisu:

Strabag na półmetku prac na drodze Dąbrowa Białostocka – Sokółka

Przemysław Farsewicz 03.08.2019

Strabag na półmetku prac na drodze Dąbrowa Białostocka – Sokółka
fot. fot. humblebee, sxc.hun
Firma Strabag przejęła budowę drogi wojewódzkiej nr 673 między Dąbrową Białostocką a Sokółką. Wykonawca zbliża się już do półmetka inwestycji.
Strabag kontynuuje prace na drodze wojewódzkiej nr 673 między Dąbrową Białostocką a Sokółką. Stało się to po ośmiu miesiącach zastoju, kiedy to z placu budowy zszedł Unibep w konsorcjum z firmą Most z Sopotu. Poprzedni wykonawca wykonał ok. 30 proc. robót. Obecny (po sześciu miesiącach prac) jest już, jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, na poziomie 45 proc.

– Budowa jest na etapie pełnej mobilizacji ludzi i sprzętu. Prace są prowadzone praktycznie na całym 31-kilometrowym odcinku. Zaawansowanie rzeczowe robót wynosi 45 proc. – wyjaśnia Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego.

Jak podaje rzecznik, na drodze serwisowej zostało do wykonania skrzyżowanie z drogą powiatową 1261B w miejscowości Racewo oraz połączenie "starego śladu" z nowym przebiegiem trasy w 34 kilometrze. Z kolei zaawansowanie prac przy ciągu pieszo -rowerowym określa się na poziomie 90 proc. Warstwa stabilizacji jest zabezpieczona kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie. Również w trakcie realizacji są drogi boczne (gminne i powiatowe). Prowadzone są prace przy wykonywaniu wjazdów od km 28+000 do km 42+000. – 95 proc. wjazdów wykonano w warstwie kruszywa łamanego, a 60 proc. w warstwach bitumicznych – dodaje.

Nowy wykonawca przejął plac budowy 14 listopada 2018 roku. – Współpraca układa się bez przeszkód. Firma Strabag wykazuje pełne zaangażowanie i mobilizację środków pozwalającą na osiągnięcie kamieni milowych i dotrzymania terminów zgodnych z warunkami umowy. Postęp prac przebiega zgodnie z harmonogramem – podaje Smaczna-Jórczykowska. Dobre tempo robót wynika z realizacji inwestycji zgodnie z decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym. Jest to ta sama dokumentacja, w oparciu o którą roboty realizował poprzedni wykonawca. Roboty powinny zakończyć się za rok – w lipcu 2020 roku. Miesiąc później zakończyć ma się cała inwestycja.

Inwestycja dotyczy przebudowy i budowy 31 km drogi wojewódzkiej przebiegającej przez gminy powiatu sokólskiego: Dąbrowę Białostocką, Sidra i Sokółka. Nowa trasa ma zastąpić drogę będącą w bardzo złym stanie technicznym. W ramach budowy nowej drogi powstaną obwodnice miejscowości Kraśniany, Wroczyńszczyzna, Woroniany, Sokolany, Siekierka, Bierwicha, Słomianka, Mościcha, Łozowo, Nierośno, Krugło, Brzozowo i Jasionówka, a także Dąbrowy Białostockiej. Inwestycja to przede wszystkim poprawa poziomu bezpieczeństwa oraz wzrost przepustowości. Podniesiona zostanie nośność drogi do 115 kN na oś. Nawierzchnia o wysokich parametrach eksploatacyjnych zmniejszy emisję hałasu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony