Partnerzy serwisu:

Strabag najkorzystniejszy na budowę obwodnicy Zielonek

Elżbieta Pałys 05.03.2020

Strabag najkorzystniejszy na budowę obwodnicy Zielonek
Fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozstrzygnął przetarg na projekt i budowę obwodnicy podkrakowskich Zielonek. Wybrano ofertę firmy Strabag Infrastruktura Południe.Wybrana propozycja jest warta 111,5 mln zł. ZDW rozstrzygnął przetarg, mimo że obie złożone w tym przetargu oferty przekroczyły zaplanowany budżet – inwestor przygotował 92,5 mln zł.
Obwodnica Zielonek ma powstać w ciągu drogi wojewódzkiej nr 794. Pobiegnie przez teren gminy Zielonki i miasta Krakowa.

Zadanie będzie realizowane w podziale na dwa zadania. Pierwsze to odcinek od ul Pachońskiego do granicy miasta Krakowa wraz z łącznikiem do ul. Glogera z DW-794 i rozbudową tej ulicy. Drugie zadanie zaczyna się od granicy miasta Krakowa a kończy się na węźle z Północą Obwodnicą Krakowa.Wyświetl większą mapę

Zadanie ma być wykonane do końca czerwca 2023 roku.

W lutym podpisana został umowa na projekt II etapu obwodnicy Zielonek. To fragment od węzła z Północną Obwodnicą Krakowa do skrzyżowania z ul. Krakowskie Przedmieście w Trojanowicach. Wykonawcą jest firma Your Investment z Krakowa.

Obecna droga wojewódzka nr 794 przebiega prowadzi z Koniecpola przez Wolbrom, Skałę i Zielonki do Krakowa. Na odcinku podkrakowskich Zielonek na ruch lokalny nakłada się ruch tranzytowy w kierunku stolicy Małopolski. Jest to szczególnie uciążliwe w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony