Partnerzy serwisu:

Strabag najkorzystniejszy na rozbudowę DK-19 i budowę mostu w Domaradzu

inf. pras. 20.08.2019

Strabag najkorzystniejszy na rozbudowę DK-19 i budowę mostu w Domaradzu
Fot. Google Maps
Ofertę złożoną przez firmę Strabag wskazano jako najkorzystniejszą w przetargu na rozbudowę DK-19 w związku budową mostu przez potok Kobyle w Domaradzu. Wykonawca zadeklarował, że prace zrealizuje za 3,653 mln zł. Wykona je do 10 lipca 2020 r.
Jeśli od dokonanego wyboru oferty nie wpłynie odwołanie, możliwe będzie podpisanie umowy.

Przedmiotem zamówienia są prace w ciągu drogi krajowej nr 19 w miejscowości Domaradz (w km 232+751) nad potokiem Kobyle:
– rozbudowa odcinka drogi krajowej
– budowa objazdu tymczasowego,
– rozbiórka istniejącego mostu,
– budowa mostu stałego wraz z dojazdami,
– rozbiórka objazdu tymczasowego,
– zabezpieczenie i przebudowa urządzeń infrastruktury technicznej.

Istniejący most stały z uwagi na zły stan techniczny zostanie całkowicie rozebrany a w jego miejsce zostanie wybudowany nowy obiekt o ramowej konstrukcji (belki typu KUJAN zespolone z żelbetową płytą pomostu), zaprojektowany na klasę nośności A o długości całkowitej 20 m i szerokości 13,5 m.

Dodatkowo zostaną przebudowane dojazdy do mostu na łącznym odcinku 163 m (wraz z mostem) z dostosowaniem do obciążenia na oś 11,5 T. Z uwagi na konieczność zachowania ciągłości ruchu i zniwelowanie utrudnień, przed przystąpieniem do budowy nowego mostu Wykonawca wykona objazd tymczasowy.

Termin realizacji został podzielony na etapy realizacyjne. Budowa objazdu tymczasowego ma być wykonana w okresie do 3 miesięcy od daty podpisania umowy, budowa mostu stałego – do maja 2020 r., a roboty drogowe, roboty rozbiórkowe objazdu tymczasowego oraz roboty wykończeniowe i przyobiektowe wraz z rekultywacją terenu do lipca 2020 r.

Do terminu realizacji zamówienia wlicza się okres zimowy (od 15 grudnia do 15 marca).

W bieżącym roku wykonawca rozpocznie budowę objazdu tymczasowego. Natomiast w roku przyszłym, będzie kontynuował roboty budowlane przy budowie objazdu tymczasowego, zrealizuje rozbiórkę istniejącego i budowę nowego mostu stałego oraz dojazdów, a następnie rozbiórkę objazdu tymczasowego i wykona roboty wykończeniowe i przyobiektowe wraz z rekultywacją terenu.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony