Partnerzy serwisu:

Strabag najkorzystniejszy w przetargu na S19 Lasy Janowskie – Zdziary

Leonard Dolecki 20.02.2018

Strabag najkorzystniejszy w przetargu na S19 Lasy Janowskie – Zdziary
fot. GDDKiA
Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Lasy Janowskie – Zdziary. Złożyło ją konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Jej wartość to ok.236 mln zł.
Odcinek S19 od węzła „Lasy Janowskie” (bez węzła) do węzła „Zdziary” (z węzłem) stanowiący część szlaku Via Carpatia, realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj”. Oznacza to, że zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu trasy, uzyskanie pozwoleń na realizację inwestycji, przeprowadzenie prac budowalnych oraz otrzymanie zezwolenia na użytkowanie infrastruktury.

Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II połowie 2019 roku, a zakończenie w 2021 roku. Fragment, który jest przedmiotem postępowania liczy 9,3 km, a oferta na jego budowę, którą została uznana przez zamawiającego za najkorzystniejsza opiewa na 236,328 mln zł. Zamówienie przewidziane jest do współfinansowania ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Sam przetarg przewiduje budowę jeszcze dwóch odcinków drogi S19 w regionie. Są to odcinki:
  • Zdziary – Rudnik nad Sanem o długości ok. 9 km (13 lutego br. dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Złożyła ją firma Mosty-Łódź, a jej wartość to 286,886 mln zł), 
  • Rudnik nad Sanem – Nisko Południe o długości ok. 6 km (2 lutego br. dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Złożyło ją konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, a jej wartość to 196,339 mln zł). 

Trasa ma zostać wybudowana w ciągu 34 miesięcy od dnia podpisania umowy, przy czym w okres robót budowlanych nie wliczają się miesiące zimowe. Jak podaje zamawiający – brak odwołań od wyboru oraz pozytywny wynik kontroli Urzędu Zamówień Publicznych umożliwią podpisanie umowy na realizację inwestycji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony