Partner serwisu

Strabag: Potępiamy agresję Rosji na Ukrainę

Redakcja 03.03.2022

Strabag: Potępiamy agresję Rosji na Ukrainę
fot. Pixabay
Grupa Strabag w Polsce przedstawiła swoje stanowisko w sprawie wojny na Ukrainie. Odniosła się także do zarzutów o powiązania z rosyjskim kapitałem.
„Strabag zdecydowanie potępia agresję Rosji na Ukrainę i będzie wspierał wszelkie inicjatywy, które służą pomocy poszkodowanym na Ukrainie oraz przywróceniu pokoju w regionie” – pisze firma w oświadczeniu. Podkreśla, że agresja Rosji cofnęła o dziesięciolecia budowę pokoju w Europie.

„W tych trudnych chwilach wyrażamy naszą solidarność dla obywateli Ukrainy, w tym dla naszych ukraińskich Koleżanek i Kolegów pracujących w Strabag w Polsce, a także w firmach podwykonawczych. Podjęliśmy już działania, których celem jest pomoc naszym ukraińskim pracownikom oraz ich rodzinom, które będą szukały schronienia w Polsce” – deklaruje firma.

Strabag odnosi się także do informacji na temat struktury udziałowców Strabag SE pojawiających się w kontekście nawoływania do bojkotu firm z udziałem kapitału rosyjskiego.

„Informujemy, że większość akcji Strabag SE znajduje się w posiadaniu głównych austriackich akcjonariuszy: rodziny Haselsteiner oraz firm Uniqa/Raiffeisen. Udziałowiec rosyjski, firma MKAO "Rasperia Trading Limited" posiada 27,8%. Natomiast Oleg Deripaska posiada mniej niż 50% udziałów w Rasperii. Zgodnie z austriackim prawem spółek akcyjnych, to Zarząd samodzielnie prowadzi działalność operacyjną, a nie udziałowcy czy członkowie Rady Nadzorczej” – napisała w swoim stanowisku Grupa Strabag w Polsce.

Strabag poinformował jednocześnie, że w ciągu dotychczasowej działalności nie było sytuacji, w której akcjonariusze w jakikolwiek sposób decydowali w zakresie strategicznym lub operacyjnym.

„Jesteśmy przekonani, iż zasady demokratycznego państwa prawa, pokojowej integracji europejskiej oraz otwartej gospodarki rynkowej były i są najlepszą receptą na dalszy rozwój i współpracę. Wartościami Strabag są Solidarność, Partnerstwo, Zaangażowanie i Szacunek. Wszyscy mamy nadzieję na szybką deeskalację tego konfliktu i zakończenie wojny. Myślami jesteśmy przede wszystkim z tymi wszystkimi obywatelami Ukrainy, którzy muszą opuścić swój kraj i szukać schronienia między innymi w Polsce, a także z tymi którzy ryzykują swoje zdrowie i życie pozostając w Ukrainie” – czytamy w opublikowanym stanowisku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony