Partner serwisu

Strabag przewiduje ożywienie w branży w 2015 roku

wlados wlados 05.03.2014

Strabag przewiduje ożywienie w branży w 2015 roku
fot. ilco, sxc.hu
Według Wojciecha Trojanowskiego, członka zarządu Strabag, wyraźniejsze ożywienie w sektorze budowlanym w Polsce powinno nastąpić w 2015 roku, choć już w tym roku możliwy jest wzrost na rynku – informuje ISBnews.

– Nowa perspektywa unijna nie będzie się w tym roku przekładać się na poprawę w branży, ponieważ przetargi są teraz z okresie rozstrzygania. Większość przetargów, jeżeli chodzi o budowę infrastruktury komunikacyjnej, to przetargi w systemie 'projektuj i buduj', czyli realne pieniądze będą najwcześniej za rok-półtora – powiedział Trojanowski agencji ISBnews.

 

Nowe projekty – wzrost przychodów

Trojanowski przypomniał, że obecnie do rozstrzygnięcia pozostało kilka przetargów na dokończenie wcześniej realizowanych inwestycji, np. przez grupę Polimex-Mostostal, gdzie od razu można wejść na budowę. Podkreślił przy tym, że w niektórych segmentach w tym roku mogą zostać uruchomione duże projekty, np. w energetyce (Opole, Jaworzno czy sieci gazowe Gaz-Systemu), co może przełożyć się na wzrosty przychodów.

– Będzie to miało wpływ na przychody firm w tym roku, natomiast większego ożywienia oczekujemy w roku 2015. W tym roku na pewno nie będzie ożywienia, choć nie jestem pewien, czy będzie spadek – dodał członek zarządu Strabag. Sam Strabag, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółki, w tym roku odnotuje spadek przychodów.

 

– Na koniec ub. roku mamy portfel zleceń na 2,8 mld zł w Polsce i będziemy go powiększać. Nasz plan realizacji przychodów w tym roku jest na poziomie 2,7 mld zł. Mamy zamiar osiągać wzrosty od 2015 roku – powiedział Trojanowski. W 2013 roku przychody Strabag wyniosły 3,5 mld zł, a w 2012 roku 4,8 mld zł.

Cały artykuł

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Kryzys w budownictwie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony