Partner serwisu

Strabag przygotował miejsca dla uchodźców w Krakowie i Warszawie

ep. 08.03.2022

Strabag przygotował miejsca dla uchodźców w Krakowie i Warszawie
fot. LinkedIn/Maciej Tomaszewski
W Krakowie jest już gotowych 300 miejsc noclegowych, w Warszawie będzie kolejnych 200 – to wkład firmy Strabag w pomoc tym, którzy są zmuszeni uciekać przed wojną
Wykonawca budowlany poinformował, że przy zaangażowaniu pracowników firmy udało się utworzyć miejsca tymczasowego noclegu dla uchodźców z Ukrainy. Powstały w dużych miastach.

W Krakowie firma przygotowała 300 takich miejsc, a następnie przekazała je nieodpłatnie miastu. Miejsca noclegowe powstały w centrum handlowym Galeria Plaza. Firma, poza zaaranżowaniem miejsc tymczasowego noclegu, we współpracy z partnerami dostosowała to miejsce na potrzeby magazynowania towarów. Powstały także sanitariaty oraz trzy duże stołówki. – Za wyposażenie tych powierzchni odpowiada Miasto Kraków (MOPS) – poinformował wykonawca.

Z kolei w Warszawie, we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa, Strabag aranżuje swój obiekt Atrium International Business Center na powierzchnie magazynowe oraz przekształca go w miejsce pobytu dla uchodźców.

– Do tej pory dostarczono tam ponad 200 łózek. W Atrium International wykonaliśmy dodatkowe prysznice i kuchnie do użytku uchodźców. Z przygotowanych przez nas miejsc korzysta już 40 osób – rodziny z dziećmi – poinformował w mediach społecznościowych rzecznik prasowy firmy Strabag Maciej Tomaszewski.

Podobnie jak w Krakowie, także i w stolicy za wyposażenie powierzchni w łóżka, materace, koce, śpiwory, a także zaopatrzenie w jedzenie odpowiada Miasto Stołeczne Warszawa.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony