Partnerzy serwisu:

Strabag rozbuduje drogę z Woli Lipowskiej do Pieniężna

Przemysław Farsewicz 23.05.2019

Strabag rozbuduje drogę z Woli Lipowskiej do Pieniężna
fot. Google Maps
Strabag wygrał kolejne postępowanie na Warmii i Mazurach. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie wskazał najkorzystniejszą ofertę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 507 prowadzącej do Pieniężna. To trzeci kontrakt, jaki szykuje się dla tego wykonawcy w regionie.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie aż trzykrotnie poszukiwał wykonawcy rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 507 na odcinku Wola Lipowska – Pieniężno. W pierwszym przetargu do najtańszej złożonej oferty zabrakło aż 16 mln zł. Kolejne postępowanie, ponowione we wrześniu 2018 roku, również przyniosło znaczne przekroczenie budżetu. Różnica wynosiła 15 mln zł.

Zamawiający tym razem zwiększył budżet do 78,5 mln zł. Do przetargu stanęło czterech oferentów. Najtańszą ofertę złożył Strabag, bo jedyne 70,7 mln zł. Niewiele droższy okazał o się NDI – 73,1 mln zł. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów zaproponowało z kolei 76,5 mln zł. Najdroższy okazał się Budimex ze stawką 79,2 mln zł. Wszyscy zaoferowali 8 lat gwarancji. Po analizie ofert za najkorzystniejszą ofertę wskazano Strabag.

Pomiędzy Wolą Lipowską a Pieniężnem jest 13,9 km. Po pracach jezdnia miałaby zyskać szerokość od 6 do 7 metrów. W zakresie zadania znalazła się przebudowa nawierzchni drogi ze wzmocnieniem do nośności 100 kN/oś z możliwością podwyższenia nośności do 115 kN/oś, przebudowa przepustów drogowych, zastosowanie elementów spowolnienia ruchu, remont rowów, korekta łuków poziomych i pionowych, budowa pasów lewo i prawo skrętów na skrzyżowaniach, wykonanie chodników, ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych, montaż barier energochłonnych oraz budowa oświetlenia drogowego. W grę wchodzi także budowa zatoczek autobusowych i miejsca do ważenia pojazdów nieopodal Pieniężna.

Inwestycja ma być finansowana ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014 - 2020. Wykonawca będzie miał 21 miesięcy na prace. Strabag będzie prowadził prace również na innym fragmencie drogi wojewódzkiej nr 507 – Wola Lipowska – Braniewo. Koszt przebudowy to 59,7 mln zł. Strabag zajmie się również remontem drogi Braniewo – Frombork za 44,9 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony