Partner serwisu

Strabag rozbuduje kolejny odcinek drogi Wielbark – Nidzica

Przemysław Farsewicz 12.04.2021

Strabag rozbuduje kolejny odcinek drogi Wielbark – Nidzica
fot. Strabag
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie podpisał kolejną umowę z wykonawcą rozbudowy drogi nr 604, która łączy miasta Nidzica i Wielbark. Prace na ok. 20-km fragmencie przeprowadzi Strabag za ponad 50 mln zł.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie podpisał umowę z firmą Strabag za 50,7 mln zł na rozbudowę kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 604 na odcinku Robaczewo – Ruskowo od km 4+258 do km 24+030. Prace obejmą dokładnie 19,8 km trasy pomiędzy Nidzicą a Wielbarkiem. To kolejny etap prac. Poprzedni dotyczył 12-kilometrowego odcinka Drogowy Odcinek Lotniskowy (Ruskowo) – Wielbark, który również realizuje Strabag, a termin zakończenia inwestycji wyznaczono do września 2021 roku.

Droga po przebudowie będzie miała 6,5-metrową szerokość jezdni, zaś pod Ruskowem na Drogowym Odcinku Lotniskowym będzie to 55 metrów. DOL to pozostałość po Układzie Warszawskim, który ma znaczenie dla obronności kraju. To czteropasmowy odcinek drogi użytku publicznego, który w sytuacji konfliktu zbrojnego pełni rolę lotniska rezerwowego do startu i lądowania samolotów wojskowych. W przypadkach awaryjnych mogą z nich korzystać także samoloty cywilne. Jeden z 21 jawnych DOL-i znajduje się właśnie pod Wielbarkiem na drodze wojewódzkiej nr 604.

Zaplanowano przebudowę oraz budowę chodników na terenach miejscowości oraz poza obszarem zabudowy w rejonie zatok autobusowych i przejść dla pieszych. W projekcie przewidziano także budowę dróg rowerowych lub ciągów pieszo-rowerowych na terenie miejscowości oraz na odcinkach pomiędzy miejscowościami i przebudowę istniejących oraz budowę nowych zatok autobusowych. Wykonane mają zostać elementy uspokojenia ruchu drogowego, przepusty oraz ogrodzenia i zjazdy. Prace obejmą także przebudowę i budowę oświetlenia drogowego na odcinkach oznaczonych jako teren zabudowany. Wyremontowane zostaną także dwa przejazdy kolejowe.

Wykonawca będzie miał 15 miesięcy na wykonanie prac od daty rozpoczęcia – nie wliczając okresu zimowego od 15 grudnia do 15 marca. Wykonawca zaoferował 8 lat gwarancji i skrócenie terminu wykonania prac o 4 tyg. W kwietniu 2020 roku Wojewoda Warmińsko-Mazurski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony