Partnerzy serwisu:

Strabag rozpoczął budowę drogowego odcinka lotniskowego

mr 29.06.2020

Strabag rozpoczął budowę drogowego odcinka lotniskowego
fot. Google Maps
Ruszyła rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 604 wraz z rozbudową Drogowego Odcinka Lotniskowego (DOL). Na realizację zadania wykonawca 14 miesięcy (nie licząc okresu zimowego). Umowa została podpisana w dniu 06.04.2020 r. przez Strabag z województwem warmińsko – mazurskim reprezentowanym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.
W zakres inwestycji wchodzi rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 604 o łącznej długości 12,5 km, w tym 3,24 km odcinka lotniskowego. Przebudowywana droga stanowi połączenie Nidzicy z Wielbarkiem i znajduje się w obrębie obszarów Natura 2000 oraz chronionego krajobrazu, granicząc również z Puszczą Napiwodzko-Ramucką.

Drogowy Odcinek Lotniskowy o długości ok. 3 km. powstał jeszcze w czasach Układu Warszawskiego i pełni funkcję infrastruktury obronnej. Ten fragment drogi ma cztery pasy, które w razie potrzeby mogą służyć jako lotnisko rezerwowe dla samolotów wojskowych, a w przypadku sytuacji awaryjnych umożliwia też lądowanie jednostkom cywilnym. Wzdłuż drogi przebiega również nieczynna linia kolejowa nr 225, która przecina drogę w 30+493 km.

W miejscowości Ruskowo znajduje się, kolidujący z przebudową, bezwyznaniowy cmentarz wojskowy z czasów I Wojny Światowej, który w ramach realizowanych prac, zostanie przeniesiony w inne miejsce. Przebieg projektowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 604 znajduje się w jej obecnym śladzie. W trakcie prowadzonych prac przebudowana zostanie gruntownie konstrukcja, wprowadzone będą korekty geometrii łuków, a także przebudowane zostaną skrzyżowania. Ruch pieszy i rowerowy zostanie wydzielony z jezdni oraz wybudowane zostaną przystanki autobusowe.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony