Partnerzy serwisu:

Strabag w Polsce: Kontynuujemy prace na budowach. Trudna sytuacja może wpłynąć na terminowość

ep. 20.03.2020

Strabag w Polsce: Kontynuujemy prace na budowach. Trudna sytuacja może wpłynąć na terminowość
fot. GDDKiA
Sytuacja jest trudna, ale prace na realizowanych przez Strabag inwestycjach w Polsce są kontynuowane, choć jeśli obecna, trudna sytuacja się utrzyma przez dłuższy okres, nie obędzie się bez wpływu na terminowość kontraktów. Spółka podkreśla, że zarządy regionalne spółek koncernu Strabag w Europie podejmują suwerenne decyzje, uwzględniając indywidualne warunki związane tak z zagrożeniem, jak i lokalnymi zaleceniami.
Jak pisaliśmy, największy koncern budowlany w Austrii zdecydował w czwartek o czasowym wstrzymaniu prac na tysiącu placów budów w ty kraju. Jest to związane z zagrożeniem koronawirusem i brakiem możliwości pracy w takich warunkach, by zapewnić minimalną odległość między pracownikami wynosząca 1 m. Spółka wskazuje też na niepewność co do łańcuchów dostaw.

Ta decyzja nie ma przełożenia na to, co się dzieje na inwestycjach realizowanych przez Strabag w Polsce. – Sytuacja związana z epidemią koronawirusa w branży budowalnej jest w obecnej chwili trudna – przyznaje Maciej Tomaszewski, rzecznik prasowy spółki. Dodaje, że zarządy regionalne spółek koncernu Strabag w Europie podejmują suwerenne decyzje kierując się specyficznymi warunkami dotyczącymi zarówno zagrożenia epidemicznego, jak i zaleceń krajowych systemów opieki zdrowotnej i prawa pracy.

– Zarząd Strabag w Polsce na bieżąco monitoruje sytuację i podejmuje adekwatne działania. Obecny stan jest bezprecedensowy zarówno dla naszej firmy jak i całej branży budowlanej – mówi Maciej Tomaszewski. – Nasze służby są w kontakcie ze wszystkimi naszymi budowami. Na realizowanych w Polsce inwestycjach kontynuujemy w tej chwili prace, na niektórych, nie obywa się to bez zakłóceń wywołanych m.in. nieregularnymi dostawami materiałów, czy absencją naszych pracowników i firm podwykonawczych – informuje.

Przyznaje jednak, że sytuacja jest dynamiczna. Nie można też oszacować jak długo będą nam towarzyszyły obecne trudności. – Jeżeli obecny stan utrzyma się w dłuższej perspektywie, z pewnością będzie miał wpływ na terminowość realizowanych przez Strabag inwestycji oraz na spowolnienie produkcji budowlanej w Polsce – mówi Maciej Tomaszewski.

Na budowach, a także w biurach należących do firmy stosowane są wytyczne Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. – Nasi pracownicy są najważniejszym kapitałem firmy i bardzo poważnie traktujemy naszą społeczną odpowiedzialność wobec nich mówi przedstawiciel firmy Strabag.

Strabag jest jednym z największych wykonawców budowlanych w Polsce. Obecnie realizuje m.in. odcinki drogi ekspresowej S7 Płońsk – Pieńki oraz Pieński – Strzegowo, kończy także drogę ekspresową S8 na obwodnicy Marek. W konsorcjum z Budimeksem jest także wykonawcą autostrady A1 między Tuszynem i Piotrkowem. Jest także wykonawcą inwestycji na zlecenie samorządów. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony