Partner serwisu

Strabag wybuduje tunel w Kobylnicy

inf. pras. 30.06.2021

Strabag wybuduje tunel w Kobylnicy
fot. mat. pras.
Dwa lata ma firma Strabag na wybudowanie tunelu pod linią klejową Poznań – Swarzędz w Kobylnicy. Podpisano umowę na realizację tej inwestycji.
Umowę po stronie inwestora podpisali Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu oraz PKP Polskie Linie Kolejowe. Wykonawcą jest Strabag.

Chodzi o wybudowanie tunelu pod linią kolejową Poznań – Swarzędz w Kobylnicy wraz z przebudową układu drogowego w ciągu ul. Swarzędzkiej.

W ramach kontraktu o wartości blisko 50 mln zł zlikwidowany zostanie dotychczasowy przejazd kolejowy, a w jego miejsce powstanie 70-metrowy tunel pod torami. Strabag jest także odpowiedzialny za wybudowanie nowego układ komunikacyjnego.

Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo kierowców i pieszych oraz poprawi płynność ruchu ponad 12 tys. pojazdów na dobę, które obecnie korzystają z przejazdu. Projekt zakłada także budowę schodów dla pieszych, infrastruktury komunikacyjnej dla potrzeb osób z ograniczą mobilnością oraz budowę ścian oporowych.

To druga w tum roku umowa na budowę tunelu kolejowego, którą podpisał Strabag. Wcześniej firma została zaangażowana w budowę tunelu w Koluszkach pod linią kolejową Warszawa Zachodnia – Łódź Fabryczna.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony