Partner serwisu

Strabag wygrał kontrakt na obwodnicę Wąchocka

ep. 18.11.2020

Strabag wygrał kontrakt na obwodnicę Wąchocka
fot. Google Maps
Blisko 284 mln zł będzie kosztowała budowa obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42 w województwie świętokrzyskim. Na taką kwotę inwestycję wyceniła firma Strabag, której oferta została uznana za najkorzystniejszą.
Obwodnica Wąchocka jest pierwszą, która powstanie w ramach Programu budowy 100 obwodnic w regionie świętokrzyskim. Jeśli nie będzie odwołań od rozstrzygnięcia, podpisana zostanie umowa z wykonawcą. Ten będzie miał 43 miesiące na realizację zadania z wyłączeniem okresów zimowych.

Planowana trasa będzie miała 11,7 km długości, zostanie poprowadzona w nowym śladzie od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic, omijając miejscowość Parszów po stronie północnej i Wąchock po stronie południowej. 

Dzięki planowanej inwestycji z miasta zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy, poprawi się także komunikacja na drodze krajowej nr 42 łączącej węzeł drogi ekspresowej S7 w Skarżysku-Kamiennej ze starachowicką strefą przemysłową i dalej z drogą krajową nr 9 w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa i woj. podkarpackiego. 

Obwodnica będzie drogą dwujezdniową klasy GP. W ciągu jej przebiegu zaplanowano 4 skrzyżowania oraz 11 obiektów inżynierskich. Powstaną drogi dojazdowe, urządzenia ochrony środowiska, a także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

– Przed przystąpieniem do robót wykonawca będzie miał możliwość zoptymalizowania istniejącego projektu budowlanego w zakresie pozwalającym na zachowanie ustalonych parametrów technicznych obwodnicy – informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowa kieleckiej GDDKiA.
.
  
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony