Partnerzy serwisu:

Strabag wygrał przetarg na S19 Boćki – Malewice

Redakcja 07.04.2021

Strabag wygrał przetarg na S19 Boćki – Malewice
Fot. Google Maps
Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę odcinka S19 między węzłem Boćki i rejonem miejscowości Malewice. Wygrała firma Strabag, która złożyła ofertę z najniższą ceną.
Odcinek, o którym mowa liczy 16 km. Firma Strabag zaproponowała, że zrealizuje go za kwotę 343,584 mln zł.

W przetargu ogłoszonym w listopadzie ubiegłego roku wpłynęło 7 ofert. Jak podała GDDKiA, pięć spośród nich nie przedłużyło terminu związania ofertą, tym samym ich propozycje zostały odrzucone.

Jeśli nie wpłynie odwołanie, po pozytywnym zakończeniu kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych GDDKiA podpisze umowę z wykonawcą. Wykonawca będzie miał czas do I kwartału 2022 na złożenie wniosku o wydanie decyzji o realizację inwestycji drogowej.

Droga ekspresowa S19 na odcinku Boćki – Malewice omija od wschodu miasteczka Boćki i Dziadkowice, wyprowadzając z nich ruch tranzytowy. Będzie realizowana w przekroju 2x2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu) i zostanie przystosowana do ciężkiego ruchu 11,5 tony na oś. Rodzaj konstrukcji nawierzchni (asfaltowa lub cementowa) zostanie wybrany przez wykonawcę na etapie projektu budowlanego.

Na tym odcinku zaplanowano budowę 15 obiektów inżynierskich.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony