Partner serwisu

Strabag wygrał przetarg na S19 do Jasionki

Redakcja 19.09.2022

Strabag wygrał przetarg na S19 do Jasionki
fot. Google Maps
Przetarg na dobudowę drugiej jezdni drogi S19 od Sokołowa Małopolskiego do Jasionki rozstrzygnięty. Wygrał Strabag.
Mowa o odcinku liczącym ok. 13,8 km. W przetargu wpłynęło 8 ofert. Jako najkorzystniejszą wskazano propozycje z najniższą ceną złożoną przez Strabag. Jest warta 272,830 mln zł.

Obecnie droga na tym odcinku ma trzypasową jezdnię w układzie 2+1, bez pasa rozdziału pomiędzy kierunkami jazdy. Docelowo będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pas awaryjny i pobocza.

Nowa jezdnia zostanie dobudowana w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej jezdni.

Do dwujezdniowego przekroju zostaną także dostoswane obiekty inżynierskie, urządzenia BRD i ochrony środowiska. Przebudowane zostaną kolidujące z inwestycją drogi poprzeczne, cieki wodne oraz infrastruktura techniczna. Rozbudowy nie będą natomiast wymagały węzły Sokołów Małopolski Północ i Jasionka, które zostały wykonane od razu w docelowym przekroju.

Konieczne będzie wybudowanie nowych obiektów inżynierskich, w tym estakady o dł. 157,5 m w miejscowości Nienadówka. Tu ruch po estakadzie zostanie poprowadzony w odległości ok. 30 m od kościoła p.w. św. Bartłomieja Apostoła, usytuowanego przy DW-878. W tym rejonie, z uwago na fakt, że kościół jest zabytkiem, konieczne będzie spełnienie określonych warunków podczas realizacji robót. Stosowane będą pale wiercone, natomiast nie będzie można używać walców wibracyjnych. Żeby wyeksponować walory zabytku zamontowany zostanie przeźroczysty ekran.

W ramach kontraktu wybudowane zostaną także dwa wiadukty (w tym jeden z funkcją przejścia dla zwierząt średnich), 13 przejść dla zwierząt, przejazd gospodarczy i dwa przepusty. Dodatkowo powstaną cztery przejścia dla zwierząt średnich, cztery przejścia dla zwierząt małych, osiem przejść dla płazów, ponad 3 km ekranów akustycznych oraz zbiorniki retencyjne.

Wykonane zostaną urządzenia oczyszczające ścieki i osłony przeciwolśnieniowe.

Istniejący MOP Stobierna (kierunek Lublin) zostanie rozbudowany do kat. II, co oznacza, że w przyszłości będzie tu mogła powstać stacja paliw i obiekty gastronomiczno-handlowe.

Ten odciek S19 jest istotny m.in. z uwagi na dojazd do Portu Lotniczego w Jasionce koło Rzeszowa.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony