Partnerzy serwisu:

Strabag wzmocni nadodrzańskie wały przeciwpowodziowe w Brzegu Dolnym

inf. pras. 27.01.2021

Strabag wzmocni nadodrzańskie wały przeciwpowodziowe w Brzegu Dolnym
fot. mat. pras.
Konsorcjum firm z Grupy Strabag zmodernizuje ponad 60-letnie wały przeciwpowodziowe Odry w rejonie Brzegu Dolnego. Umowa na realizację inwestycji o wartości 18,4 mln zł została zawarta z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. Prace będą prowadzone na odcinku 11 km. 
Liderem Konsorcjum Generalnego Wykonawcy jest Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia. Prace budowlane ruszą w lutym 2021 r. i zostaną ukończone do końca października 2022 r.

Wał cofkowy stopnia Brzeg Dolny

Zadaniem wałów cofkowych jest ochrona terenów położonych w górę rzeki od stopnia wodnego, w którym dochodzi do piętrzenia się wody w korycie. Wały przeciwpowodziowe w rejonie Brzegu Dolnego podchodzą z lat 60. i wymagają przebudowy i rozbudowy do wymogów stawianych współczesnym budowlom hydrotechnicznym II klasy ważności.

Wał prawostronny, który zostanie poddany przebudowie, dzieli się na trzy niezależne odcinki. Każdy z nich pełni istotne funkcje ochronne dla pobliskich terenów przed powodzią i skutkami spiętrzenia Odry na stopniu wodnym Brzeg Dolny. Realizacja inwestycji zwiększy bezpieczeństwo kilku tysięcy mieszkańców z 5 miejscowości: Wały, Stary Dwór, Uraz, Raków i pośrednio – Brzegu Dolnego.

Zakres prac

W ramach kontraktu rozbudowany zostanie korpus wałów i zabezpieczona skarpa odwodna z narzutu kamiennego. Prace będą prowadzone na odcinku ponad 11 km. Na całej długości wału powstanie osłona przeciwfiltracyjna, wykonana metodą wgłębnego mieszania gruntu, która stworzy skuteczną barierą przed napływem wody. Generalny Wykonawca przeprowadzi również remont przepustu wałowego oraz dokończy konserwację rowów opaskowych. Zakres prac obejmuje ponadto roboty drogowe, w tym budowę drogi serwisowej o szerokości jezdni 3 m i przejazdów wałowych.

Prace budowlane ruszą w lutym 2021 r. i będą prowadzone do października 2022 r.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony