Partnerzy serwisu:

Strabag z kontraktem na rozbudowę DW-188 na Pomorzu

Leonard Dolecki 03.02.2017

Strabag z kontraktem na rozbudowę DW-188 na Pomorzu
fot. MZD Toruń
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku podpisał kontrakt z firmą Strabag na rozbudowę DW-188 na odcinku Człuchów – Debrzno. Obecnie to jedna z najbardziej zniszczonych tras na Pomorzu. Wartość umowy to ponad 53 mln zł.
Umowa między ZDM w Gdańsku a firmą Strabag została podpisana w czwartek, 2 lutego br. Zadaniem wykonawcy będzie przebudowa jednej z najbardziej zniszczonych arterii województwa pomorskiego. Wartość kontraktu to 53,915 mln zł. Prace zostaną objęte okresem gwarancji o długości 96 miesięcy.

Propozycja firmy Strabag była najtańszą z ofert złożonych w przetargu. Budżet zamawiającego wynosił 56 mln zł, a kryteria, jakie brano pod uwagę podczas wyboru oferty to cena (80%) i okres gwarancji (20%).

Wyświetl większą mapę

Inwestycja jest wyczekiwana przez mieszkańców. Sfinalizowanie przetargu przez długi czas przeciągało się. Pierwszy termin otwarcia ofert był wyznaczony na marzec 2016, jednak ZDW w Gdańsku ostatecznie dokonał tego w październiku ubiegłego roku. Początkowo, droga miała zostać ukończona z końcem listopada 2017 roku. Jednak, przez opóźnienie, termin zakończenia inwestycji także się przeciągnie. Nową drogą najprawdopodobniej pojedziemy w 2018 roku.

Przebudowa obejmuje prawie 19 km drogi wojewódzkiej. Ma być ona poszerzona, z ok. 4,5 m do 6 m. W ramach inwestycji powstaną ciągi pieszo-rowerowe, nowe skrzyżowania oraz ronda.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony