Partnerzy serwisu:

Strabag z najkorzystniejszą ofertą w przetargu na Nabrzeże Włoskie w Porcie Gdynia

Leonard Dolecki 04.12.2018

Strabag z najkorzystniejszą ofertą w przetargu na Nabrzeże Włoskie w Porcie Gdynia
fot. LD
Zarząd Morskiego Portu Gdynia wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na realizację robót budowlanych dotyczących przebudowy Nabrzeża Włoskiego. Zadanie ma zostać powierzone firmie Strabag.
Wartość najkorzystniejszej oferty to 17,615 mln zł. Pochodzi ona od firmy Strabag, która złożyła drugą propozycję pod względem ceny. Budżet przewidziany na tę inwestycję opiewa na 30,093 mln zł.

W ramach przedsięwzięcia przeprowadzone zostaną roboty rozbiórkowe, wyłączenie i zabezpieczenie istniejących instalacji technicznych na czas trwania robót, roboty kafarowe i fundamentowe oraz prace budowlano-montażowe związane z przebudową nabrzeża wraz z montażem elementów wyposażenia oraz odtworzeniem nawierzchni.

Według planów zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 12 miesięcy.

Nabrzeże Włoskie leży w bezpośrednim sąsiedztwie Obrotnicy nr 3, której średnica liczy 400 metrów. Jest ona niezwykle ważna dla terminalów kontenerowych BCT oraz GCT znajdujących się w głębi gdyńskiego portu.

Po trwającej budowie Obrotnicy nr 2 oraz pogłębieniu kanału portowego do 16 metrów do wspomnianych terminali będą mogły wpływać pojemniejsze statki o większym zanurzeniu.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdynia
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony