Partner serwisu

Strabag z umowami na rozbudowę drogi z Morąga do Łukty

Przemysław Farsewicz 02.02.2023

Strabag z umowami na rozbudowę drogi z Morąga do Łukty
fot. Google Map
Są już umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 527. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zamówienie podzielił na trzy części, na które łącznie składają się odcinki Morąg – Bramka, Bramka – Florczaki oraz Florczaki – Łukta. Umowę podpisano na realizację dwóch tras
Inwestycja w województwie warmińsko-mazurskim obejmie remont i rozbudowę łącznie ponad 16-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 527 pomiędzy Morągiem a Łuktą. Samorząd województwa podzielił projekt na trzy etapy: Morąg – Bramka (5,26 km), Bramka – Florczaki (6,56 km) oraz Florczaki – Łukta (5 km). Umowę podpisano jednak wyłącznie na dwa odcinki – z Morąga do Bramki oraz z Florczaków do Łukty.
Obie części realizować będzie Strabag, który jako jedyny zmieścił się w kosztorysie zamawiającego. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przygotował 36,7 mln zł na przebudowę odcinka Morąg – Bramka, 22,1 mln zł na odcinek Bramka – Florczaki oraz 38,1 mln zł na odcinek Florczaki – Łukta. Strabag przebuduje drogę odpowiednio za 36,6 mln zł oraz 39,8 mln zł. ZDW w Olsztynie poinformował natomiast, że zamówienie na część drugą (Bramka – Florczaki) zostanie udzielone w późniejszym terminie.

Wykonawca każdej z części będzie musiał zrealizować zadanie od lutego do 15 listopada 2023 roku. Inwestycja będzie miała początek zlokalizowany w Morągu od skrzyżowania w formie „małego ronda” z ulicami 11 Listopada i Wł. Jagiełły. Koniec przebudowy zaplanowano do skrzyżowania typu rondo w miejscowości Łukta ( bez skrzyżowania ) w km 74+840.

Droga po przebudowie ma zyskać klasę techniczną klasy G o dopuszczalnym nacisku osi na nawierzchnię wynoszącą 115 kN. Jezdnia dalej będzie miała przekrój jednojezdniowy o dwóch pasach ruchu. W terenie zabudowanym droga będzie miała 7 metrów szerokości, a poza – 6 metrów. Wykonawca na nowo wybuduje nawierzchnię drogową. Wzmocnione ma zostać podłoże gruntowe. Powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, miejsca postojowe, przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe. Wykonany zostanie system odwodnienia drogi.

Inwestycja związana z modernizacją drogi wojewódzkiej 527 na trasie Morąg – Łukta ma zapewnione finansowanie z budżetu unijnego w ramach RPO województwa warmińsko-mazurskiego. Szacunkowa wartość zamówienia to ok. 82 mln zł, z czego 70 mln zł stanowią środki unijne. – To kolejny etap kompleksowej przebudowy trasy 527. Kontynuujemy proinwestycyjny kierunek działań na naszych drogach. Już teraz remontujemy odcinek Olsztyn – Łukta, a za chwilę ruszy przebudowa od Kwietniewa do granicy województwa – mówił przy okazji zatwierdzenia finansowania inwestycji Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony