Partner serwisu

Strzelce Krajeńskie będą miały obwodnicę. Jest przetarg budowlany

Elżbieta Pałys 01.07.2020

Strzelce Krajeńskie będą miały obwodnicę. Jest przetarg budowlany
Fot. Google Maps
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze szuka wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje obwodnicę Strzelec Krajeńskich. Trasa omijająca miasto ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 22.
To jedna z tych inwestycji zapisanych w Programie budowy 100 obwodnic, której przygotowanie zostało podjęte wcześniej. Inwestycja ma już opracowane studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe i decyzję środowiskową.

Teraz rusza przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj. GDDKiA szuka wykonawcy, który wykona zadanie w czasie nie dłuższym niż 39 miesięcy.

Termin składania ofert wyznaczono na 10 sierpnia a najkorzystniejsza propozycja zostanie wybrana na podstawie kryteriów ceny – 60 pkt, przedłużenia okresu gwarancji – 30 pkt i terminu realizacji kontraktu – 10 pkt.
Obwodnica Strzelec Krajeńskich ma wyprowadzić ruch tranzytowy poza teren miasta, a tym samym zmniejszyć uciążliwości związane z hałasem i zanieczyszczeniem środowiska.

Trasa ma być poprowadzona po północnej stronie miasta. Jej planowana długość to ok. 7 km.

Obwodnica w przyszłości usprawni ruch pomiędzy Wałczem a Gorzowem Wielkopolskim. Będzie także miała znaczenie dla połączenia pomiędzy Niemcami a korytarzem drogi krajowej nr 11, dalej autostrady A1 i Trójmiasta.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony