Partner serwisu

Świętokrzyskie. Budowa mostu w Sandomierzu ruszyła

Magdalena Romanowska 04.06.2021

Świętokrzyskie. Budowa mostu w Sandomierzu ruszyła
fot. GDDKiA
Nowa przeprawa w Sandomierzu jest już w realizacji. Z wykonawcą, firmą Intop Tarnobrzeg, podpisano umowę o wartości ponad 68 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w systemie ,,projektuj i buduj”, a z przeprawy kierowcy skorzystają w drugiej połowie 2024 r.
Nowy obiekt powstanie w ciągu drogi krajowej nr 77, na trasie Lipnik - Sandomierz - Stalowa Wola - Przemyśl. Dzięki niemu możliwy będzie dwujezdniowy przejazd przez Wisłę. Obecnie kierowcy korzystają z obiektu wybudowanego w roku 2011. Równolegle do niego jest usytuowany stary most, który w 2013 r. został wyłączony z użytku ze względu na zły stan techniczny.

Aby przejazd przez Wisłę w Sandomierzu znów mógł być dwujezdniowy, w 2018 r. zatwierdzono program nowej inwestycji, uwzględniający uzyskanie decyzji środowiskowej, wyburzenie konstrukcji nienadającej się do użytku i wybudowanie nowej przeprawy, po aktualizacji projektu.

Inwestycja będzie realizowana w systemie projektuj i buduj. Wykonawca w pierwszym etapie dokona optymalizacji rozwiązań projektowych, następnie rozbierze znaczną część istniejącego obiektu, wzmocni istniejące podpory i wybuduje na nich nową konstrukcję zbliżoną wizualnie do istniejącej. Nowy obiekt zostanie włączony do układu komunikacyjnego miasta.

Dodatkowo dojdzie do przebudowy i budowy sieci infrastruktury podziemnej i nadziemnej oraz urządzeń ochrony środowiska. W kontrakcie zapisano konieczność przebudowy istniejących i wykonania nowych elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz nowego kanału technologicznego.

Realizacja potrwa 34 miesiące od dnia podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych.

Po rozbudowie most będzie miał 457,20 m długości oraz 5 przęseł. Jezdnia będzie miała szerokość 2x3,5 m. Po jednej stronie przewidziano chodnik.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony