Partnerzy serwisu:

Świętokrzyskie: GDDKiA wybiera wykonawcę koncepcji Przełom/Mniów – Kielce

Leonard Dolecki 18.02.2019

Świętokrzyskie: GDDKiA wybiera wykonawcę koncepcji Przełom/Mniów – Kielce
fot. GDDKiA
Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka drogi ekspresowej S74. Mowa o trasie Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód. Zadanie ma zostać powierzone firmie Mosty Katowice.
Komisja przetargowa w kieleckim Oddziale GDDKiA uznała za najkorzystniejszą ofertę firmy Mosty Katowice opiewającą na 4,542 mln zł. Była to druga propozycja pod względem ceny, która trafiła do zamawiającego. Niższa, złożona przez Complex Projekt, o wartości 4,260 mln zł, została odrzucona przez inwestora.

Ostatecznie podpisanie umowy z wybranym oferentem będzie wymagało zwiększenia budżetu inwestycji ponieważ początkowo planowano wydać na tę inwestycję 2,875 mln zł.

Firma Mosty Katowice zobowiązał się do realizacji zadania w terminie 16 miesięcy od podpisania umowy. Warunkiem zawarcia kontraktu z wykonawcą jest m.in. brak odwołań od decyzji komisji przetargowej. Koncepcja programowa powinna być gotowa w 2020 roku.

W ramach inwestycji powstanie odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości około 16,4 km, biegnący po nowym śladzie na południowy-zachód od istniejącej trasy stanowiący obejście miejscowości Mniów, Miedziana Góra. Zadanie obejmuje budowę węzłów drogowych: Mniów (na połączeniu S74 z istniejącą drogą 74) i Bugaj (na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 748), budowę obiektów inżynierskich, w tym: wiaduktów drogowych (6 w ciągu S74 i 6 nad drogą ekspresową), 2 mostów, 5 przejść dla zwierząt dużych, 28 przejść dla zwierząt małych; budowę urządzeń ochrony środowiska, budowę dróg dojazdowych oraz miejsca obsługi podróżnych w miejscowości Przełom.

S74 w świętokrzyskim

Obecnie prowadzone są cztery przetargi dotyczące drogi ekspresowej S74 w województwie świętokrzyskim. Trzy z nich dotyczą opracowania koncepcji programowej (poza powyższymi dotyczą one fragmentów Łagów – Jałowęsy i Cedzyna – Łagów z obwodnicą Łagowa)), a czwarty przewiduje znalezienie wykonawcy Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla trasy Opatów (w województwie świętokrzyskim) – Nisko (w województwie podkarpackim). Dodatkowo w październiku 2018 roku podpisana została umowa na opracowanie koncepcji dla trasy granica województwa łódzkiego i świętokrzyskiego – Przełom/Mniów.
 
Powyższe postępowania dotyczą całego przebiegu S74 w województwie świętokrzyskim. Są one przygotowaniem do ogłoszenia postępowań na wyłonienie prac budowlanych. Obecnie istnieje jedynie krótki odcinek S74 łączący węzeł Kielce Zachód z miejscowością Cedzyna.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony