Partnerzy serwisu:

Świętokrzyskie: GDDKiA wybrała wykonawców koncepcji dwóch odcinków S74

Leonard Dolecki 04.02.2019

Świętokrzyskie: GDDKiA wybrała wykonawców koncepcji dwóch odcinków S74
fot. GDDKiA
Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejsze oferty w przetargach dotyczących opracowania koncepcji programowych dla dwóch odcinków drogi ekspresowej S74. Mowa o fragmentach Łagów – Jałowęsy i Cedzyna – Łagów z obwodnicą Łagowa.
Łagów – Jałowęsy

W przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka S74 od miejscowości Łagów do Jałowęs (ok. 14,5 km) wystartowało dziewięć podmiotów. Propozycje cenowe mieściły się w zakresie od 3,824 do 8,362 mln zł, przy budżecie inwestora równym 1,790 mln zł.

Decyzją GDDKiA zadanie ma zostać powierzone firmie Mosty Katowice, która zaproponowała najniższą cenę, czyli 3,824 mln zł.

Cedzyna – Łagów

W przypadku postępowania na koncepcję programową dla fragmentu S74 od Cedzyny do Łagowa wraz z obwodnicą Łagowa (ok. 32 km) do zamawiającego zgłosiło się siedmiu oferentów. Zakres proponowanych cen mieścił się w przedziale od 5,596 do 9,692 mln zł, przy budżecie inwestora równym 4,448 mln zł.

Ostatecznie GDDKiA Kielce chce powierzyć zadanie firmie Trakt z Katowic, która zaproponowała najniższą cenę równą 5,596 mln zł.

Prace nad S74

Koncepcja programowa to dokumentacja potrzebna do późniejszego opracowania projektu budowlanego umożliwiającego złożenie wniosku o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Obecnie prowadzone są cztery przetargi dotyczące drogi ekspresowej S74 w województwie świętokrzyskim. Trzy z nich dotyczą opracowania koncepcji programowej (poza powyższymi jest to jeszcze postępowanie dotyczące odcinka Przełom/Mniów – Kielce Zachód), a czwarty przewiduje znalezienie wykonawcy Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla trasy Opatów (w województwie świętokrzyskim) – Nisko (w województwie podkarpackim). Dodatkowo w październiku 2018 roku podpisana została umowa na opracowanie koncepcji dla trasy granica województwa łódzkiego i świętokrzyskiego – Przełom/Mniów.
 
Powyższe postępowania dotyczą całego przebiegu S74 w województwie świętokrzyskim. Są one przygotowaniem do ogłoszenia postępowań na wyłonienie prac budowlanych. Obecnie istnieje jedynie krótki odcinek S74 łączący węzeł Kielce Zachód z miejscowością Cedzyna.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony