Partnerzy serwisu:

Świętokrzyskie: Jedyna oferta na obwodnicę Kazimierzy Wielkiej przekracza budżet

Elżbieta Pałys 22.02.2017

Świętokrzyskie: Jedyna oferta na obwodnicę Kazimierzy Wielkiej przekracza  budżet
fot. Yayek, commons.wikimedia.org, GNU FDL
Konsorcjum firm Trakt oraz Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Fart złożyło jedyną ofertę w postępowaniu na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 768. Przetarg ogłosił Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach.
Chodziło o rozbudowę ok. 15 km drogi wojewódzkiej nr 768 wraz z budową obwodnicy Kazimierzy Wielkiej oraz budową obwodu drogowego. Zadanie miało być realizowane w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Zamawiający przeznaczył na to zadanie finansowanie zamówienia tj. 45,961 mln zł. Poinformował jednocześnie, że wartość robót według kosztorysu inwestorskiego wynosi 65,157 mln zł brutto. Jedyny chętny wykonawca wycenił prace na 84,041 mln zł. Prace chciał wykonać w terminie 60 miesięcy.


Wyświetl większą mapę

Inwestycję zaplanowano najpierw jako rozbudowę drogi nr 768 po istniejącym śladzie (na odcinku ok. 1 km). Następnie od zaprojektowanego ronda miałaby się rozpocząć prowadząca nowym śladem obwodnica Kazimierzy Wielkiej o długości ok. 2,7 km. Za pośrednictwem ronda droga skrzyżowałaby się z DW-776, a dalej włączyła się w istniejący przebieg DW-768 i dalej aż do granicy województwa biegłaby istniejącym śladem. W Kazimierzy Wielkiej zaprojektowano również fragment zachodniej obwodnicy miasta od ul. Koszyckiej (DW-768 ) do DW-776 skrzyżowanie ul. Armii Krajowej i T. Kościuszki – odcinek o długości ok. 1,4 km.

Dodatkowo, na obwodnicy należało przewidzieć teren pod planowany obwód drogowy oraz opracować dla niego koncepcję zagospodarowania terenu.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony