Partnerzy serwisu:

Świętokrzyskie: Jest DŚU dla odcinka S74 do Kielc

Leonard Dolecki 01.07.2018

Świętokrzyskie: Jest DŚU dla odcinka S74 do Kielc
fot. GDDKiA
Ministerstwo Środowiska wydało Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji dotyczącej budowy drogi ekspresowej S74 na odcinku Przełom/Minów – węzeł Kielce Zachód. Trasa liczy ponad 16 km.
Rozpatrywane przebiegi

Zaproponowano cztery różne przebiegi tego odcinka drogi ekspresowej S74 oraz jeden dodatkowy, skorygowany (IIA). Wszystkie można zobaczyć na mapie poniżej.
 
Ostatnie konsultacje społeczne, w 2010 roku dotyczyły już tylko jednego z przebiegów. Był to wariant IIA (różowy), czyli odcinka Bobrza/Porzecze – Laskowa. Pozostałe warianty, jak również początkowy przebieg wariantu IIA (pokrywający się z wariantem II i III) na odcinku Przełom – Bobrza/Porzecze były już poddawane konsultacjom społecznym w roku 2006 i od tamtego czasu ich przebiegi nie uległy zmianie.

Ważna inwestycja

Na realizację inwestycji czekają przede wszystkim mieszkańcy mniejszych miejscowości, którzy liczą, że ożywi ona region gospodarczo. Trasa S74 jest także ważna dla samej stolicy województwa świętokrzyskiego. Przebieg trasy budzi jednak kontrowersje.

W tym roku pojawiła się informacja, że Ministerstwo Infrastruktury uruchomiło pieniądze na prace przygotowawcze dla tej trasy. Jeszcze w II kwartale br. miał zostać ogłoszony przetarg na koncepcję programową dla tego odcinka. Przetargu możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach.

Ruch w sprawie S74

Jest to kolejne ważne wydarzenie dotyczące drogi ekspresowej S74 w ostatnim czasie. 29 czerwca br. kielecki oddział GDDKiA ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji programowej dla odcinka tej trasy od granicy województw łódzkiego i świętokrzyskiego do miejscowości Przełom w gminie Minów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony