Partnerzy serwisu:

Świętokrzyskie. Kto wykona Generalny Pomiar Ruchu 2020?

inf. pras. 09.07.2019

Świętokrzyskie. Kto wykona Generalny Pomiar Ruchu 2020?
fot. Astrorek, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org
Ruszył przetarg na przeprowadzenie Generalnego Pomiaru Ruchu w 2020 roku na drogach krajowych w województwie świętokrzyskim. Chodzi o pomiar, który jest wykonywany raz na pięć lat. Ostatni GPR był przeprowadzony w 2015 roku.
Jak poinformowała świętokrzyska GDDKiA, liczenie pojazdów z podziałem na kategorie wykonywane będzie w 9 wybranych dniach 2020 roku w 82 punktach pomiarowych zlokalizowanych przy drogach krajowych województwa świętokrzyskiego.

Pojazdy w regionie świętokrzyskim liczone będą automatycznie oraz przez pracowników firm wyłonionych w przetargu na obsługę GPR.

Nad przebiegiem pomiaru ruchu czuwać będą kontrolerzy GDDKiA, którzy w wybranych miejscach dokonają dla porównania własnych obliczeń. Wyniki GPR w całym kraju zostaną podsumowane w 2021 roku.

Pomiar ma wykazać średnie natężenie ruchu pojazdów na dobę na określonych odcinkach, z uwzględnieniem na przykład kategorii dróg, kategorii pojazdów oraz okresów w ciągu roku czy w ciągu doby. To posłuży do obserwacji i prognozowania wzrostu natężenia ruchu. Wnioski z pomiaru są pomocne na przykład w planowaniu działań na sieci drogowej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony