Partner serwisu

Świętokrzyskie. Odcinki DK-78 i DK-79 do rozbudowy

Redakcja/inf. pras. 09.11.2022

Świętokrzyskie. Odcinki DK-78 i DK-79 do rozbudowy
fot. Google Maps
GDDKiA szuka projektantów, którzy przygotują i uzyskają decyzje środowiskowe dla rozbudowy czterech odcinków dróg nr 78 i 79 w województwie świętokrzyskim. W sumie to 50 km.
Chodzi o fragmenty: DK-78 granica województwa śląskiego i świętokrzyskiego (Goleniowy) – Nagłowice (ok. 14,8 km), DK-78 Nagłowice – Prząsław (ok.10,3 km), DK-78 Jędrzejów – Kije (ok.17,7 km) oraz DK-79 Sośniczany – Koprzywnica (ok. 7,2 km).

Dla tych odcinków ruszyły przetargi na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy i wzmocnienia dróg.

Na przygotowanie opracować wykonawcy będą mieli 25 miesięcy od podpisania umów. Przygotują warianty rozwiązań technicznych dla poszczególnych odcinków z uwzględnieniem nowych prze-biegów np. obwodnicy Nagłowic. Kolejnym krokiem będą przetargi na projekty i roboty budowla-ne. Efektem tych inwestycji ma być m.in. przystosowanie do przenoszenia obciążeń 11,5 tony na oś.

Do podobnego standardu, a także do przenoszenia obciążeń 11,5 tony na oś dostosowanych ma być także pięć odcinków DK-79 o łącznej długości ok. 74 km. Trwa opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy fragmentów DK79 Ożarów – Sobótka, Skrzypaczowice – Osiek, Osiek – Połaniec, Połaniec – Słupia i Słupia – Nowy Korczyn.

Zadaniem projektantów jest przygotowanie materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w ciągu 34 miesięcy od podpisania umów czyli w 2024 i 2025 roku.

Wcześniej zakończyła się już rozbudowa odcinka DK78 Kije – Chmielnik o długości ok. 10 km, w 2017 odcinka DK79 Złota – Szewce o długości ok. 7,5 km.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony