Partner serwisu

Świętokrzyskie: odcinkiem DK78 Kije – Chmielnik już bez objazdów

GR 02.08.2022

Świętokrzyskie: odcinkiem DK78 Kije – Chmielnik już bez objazdów
Fot. Google Maps
Zakończyły się objazdy na DK-78 między miejscowościami Kije i Chmielnik (woj. świętokrzyskie). Utrudnienia miały związek z przebudową drogi.
DK-78 łączy województwo świętokrzyskie ze Śląskiem i południową granicą Polski. Jest rozbudowywana między miejscowościami Kije (pow. pińczowski) i Chmielnik (pow. kielecki). Pierwszy etap inwestycji zakończył się w grudniu ubiegłego roku. Około 9-kilometrowy fragment został rozbudowany i może teraz znosić nawet 11,5-tonowe obciążenia.

W tym roku dokończony został remont na około 1,5-kilometrowym odcinku drogi krajowej numer 78 w miejscowości Przededworze (pow. kielecki) w rejonie przyszłego skrzyżowania z drogą krajową numer 73 (jest ono projektowane w ramach prac przygotowawczych dla obwodnicy Chmielnika). – Wykonane zostały prace niezbędne dla podniesienia standardu drogi i poziomu bezpieczeństwa przy maksymalnym ograniczeniu w przyszłości robót prowadzonych w czasie kolejnej inwestycji – tłumaczą przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dodając, że trasa została poszerzona, ma nową nawierzchnię, chodniki, oznakowanie i odwodnienie.

W czasie prowadzonych robót obowiązywał ruch wahadłowy, wprowadzono też objazdy dla pojazdów ważących ponad 6 ton. Od minionego piątku (29 lipca) nie ma już objazdów, a ruch wahadłowy może być wprowadzany już tylko podczas prac porządkowo-wykończeniowych.

Przypomnijmy, że w ramach prac zakończonych w grudniu ubiegłego roku wybudowany został m.in. wiadukt nad linią kolejową numer 65, który zastąpił tradycyjny przejazd kolejowy. Inwestycja zakładała także wykonanie wykopów i nasypów, przebudowę oraz budowę skrzyżowań, wykonanie odwodnienia i kanalizacji deszczowej, przebudowę oraz budowę przepustów pod drogą i pod zjazdami. Powstały chodniki, zjazdy i zatoki autobusowe, wykonano również oznakowanie poziome i pionowe oraz usunięto kolizje z istniejącą infrastrukturą.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony