Partnerzy serwisu:

Świętokrzyskie: Rozbudowa DK-78 Kije – Chmielnik za niemal 60 mln zł

Leonard Dolecki 18.02.2019

Świętokrzyskie: Rozbudowa DK-78 Kije – Chmielnik za niemal 60 mln zł
fot. GDDKiA
Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 78 na odcinku Kije – Chmielnik. Zamawiający wybrał ofertę, którą złożyło Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart.
Jak podaje GDDKiA – wykonawca zobowiązał się do realizacji zadania w terminie 19 miesięcy z doliczeniem 3-miesięcznych okresów zimowych. Warunki podpisania umowy z wykonawcą to m.in. brak odwołań od decyzji komisji przetargowej.

Dokładna wartość najkorzystniejszej oferty to 58,366 mln zł, przy czym stanowi ona 113% budżetu zamawiającego. Złożyło ją Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart z Kielc. Wykonawca ten zaproponował objęcie prac 60-sieciomiesięcznym okresem gwarancji.

Przedsięwzięcie zakłada rozbudowę drogi krajowej nr 78 na odcinku Kije – Chmielnik o długości 10,5 km oraz budowę wiaduktu nad linią kolejową. Droga będzie dostosowana do nacisków 11,5 tony na oś.

View Larger Map

Droga krajowa nr 78 Zawiercie – Jędrzejów – Chmielnik o znacznym natężeniu ciężkiego ruchu tranzytowego to ważna trasa łącząca Świętokrzyskie ze Śląskiem, węzłami autostradowymi i południową granicą Państwa. Droga nr 78 krzyżuje się w Chmielniku z drogą krajową nr 73 Kielce – Busko – Tarnów.

W ramach inwestycji zaplanowano poprawę geometrii drogi (np. złagodzenie łuków i spadków) i uzyskanie możliwie najlepszych parametrów dla założonej klasy drogi GP – głównej o ruchu przyspieszonym. Dla zapewnienia obsługi przyległych terenów zaprojektowano drogi dojazdowe do pól. Zgodnie z projektem powstanie wiadukt nad linią kolejową LHS nr 65 Hrubieszów – Sławków Południowy. Ponadto inwestycja obejmuje między innymi: wykonanie wykopów i nasypów, przebudowę i budowę skrzyżowań z drogami niższej kategorii, wykonanie odwodnienia i kanalizacji deszczowej, przebudowę i budowę przepustów pod drogą i pod zjazdami, budowę chodników dla pieszych, budowę zjazdów i zatok autobusowych wraz z wiatami przystankowymi; wykonanie oznakowania poziomego i pionowego dróg, budowę oświetlenia ulicznego w obrębie przejść dla pieszych na skrzyżowaniach, usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną, wykonanie kanału technologicznego, nasadzenia drzew i krzewów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony