Partnerzy serwisu:

Świętokrzyskie. Rozbudowa DW-777 i okolicznych dróg

Redakcja/inf. pras. 16.10.2019

Świętokrzyskie. Rozbudowa DW-777 i okolicznych dróg
fot. Pixabay
Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiada przetarg na pierwszy etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 777. Powstaną nowa nawierzchnia, skrzyżowania i wjazd na wał.
Zamówienie dotyczy zadania w formule „projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawcy będzie więc wykonanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi decyzjami administracyjnymi, opiniami i uzgodnieniami zezwalającymi na prowadzenie robót budowlanych. Dodatkowo należy wykonać raport i przeprowadzić ocenę oddziaływania na środowisko i uzyskać w razie konieczności odstępstwa od warunków technicznych.

Jeśli chodzi o część budowlaną, to należy do niej rozbudowa DW-777 po istniejącym śladzie, z ewentualną korektą nienormatywnych łuków oraz budową ciągu pieszych o nawierzchni asfaltowej. Wymagana jest także rozbudowa skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 759.

Ponadto do drugiej części zadania należy budowa nowego przebiegu DW-759 długości ok. 1,5 km (do skrzyżowania z drogą gminną). Dochodzi do tego również rozbudowa wjazdu na wał w ciągu tej drogi. Wykonawca będzie też musiał połączyć starodroże DW-759 z nowo budowanym odcinkiem. Do tego dojdzie budowa niezbędnej infrastruktury i wycinka kolidujących drzew.

Inwestycja ma potrwać do 2021 roku. Oferty w przetargu można składać do 28 listopada 2019 roku. O wyborze wykonawcy zadecyduje w 40 procentach kryterium gwarancji, a w 60 procentach cena.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony