Partner serwisu

Świętokrzyskie: Rusza przetarg na budowę obwodnicy Włoszczowy

Leonard Dolecki 21.07.2017

Świętokrzyskie: Rusza przetarg na budowę obwodnicy Włoszczowy
fot. Włoszczowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Włoszczowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 786. Postępowanie jest prowadzone w systemie „zaprojektuj i buduj”. Nowa tras obwodowa będzie leżała w ciągu drogi łączącej Kielce i Częstochowie.
Droga obwodowa

Zadanie przewiduje budowę drogi obiegającej Włoszczowę w ciągu DW-786. Przedsięwzięcie obejmuje budowę drogi wojewódzkiej 786 o długości ok. 7 km oraz ulicę Jędrzejowską w ciągu DW-742 o długości 2,27 km. Dodatkowo wyremontowany zostanie również odcinek kolejowy ulicy Jędrzejowskiej.

Wyświetl większą mapę

Obwodnica będzie zaczynać się w km 4+057 i dalej będzie kierować się na wschód przez tereny leśne. Potem przetnie DW-742 i pobiegnie w kierunku północno-wschodnim kończąc się przed mostem nad Czarną Strugą w ciągu DW 786 (w km 11+480).

„Zaprojektuj i buduj”

Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania dokumentacji projektowej dla inwestycji, otrzymania niezbędnych zezwoleń na budowę, budowy infrastruktury oraz do uzyskania pozwoleń na użytkowanie trasy.

Na oferty zamawiający czeka do 7 września br. Przy ich ocenie będzie brał pod uwagę cenę (60%) oraz okres gwarancji (40%). Według przewidywań, nową drogą mamy pojechać na koniec 2020 roku.

Trasa Kielce – Częstochowa

Inwestycja jest ważna dla regionu z uwagi na to, że leży w ciągu drogi, która łączy dwa duże miasta. Trasa DW-786 zaczyna się w Częstochowie i biegnie aż do Kielc. Budowa obwodnicy Włoszczowy będzie oznaczała ułatwiony transport i wyprowadzenie dużego ruchu z miasta.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony